Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Fórum

fórum | přihlásit se | registrace

Fórum » Třídění odpadu
strana: 1 | archív
PřispívajícíZpráva
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 28.02.2019 12:07:46

Dobrý den, tak už jsem se dopídil pravdy. V ulici Palackého v blízkosti samoobsluhy mají plechovou popelnici a starou modrou obě na směsný odpad. Kluci z osádky toto jezdí každou středu (směsný odpad) tak už vědí co je to za popelnice. každopádně po zavedení svozu papíru a plastů z domácností tlačím na osádky, aby byly nádoby používané dle barvy nebo staré nádoby , aby byly označené nápisem komunální odpad. Ale díky za všímavost.
Pokorný

citovat

vloženo: 27.02.2019 21:31:11

Cca 6,15,ul Palackého,v blízkosti samoobsluhy.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 27.02.2019 20:52:58

Dobrý večer, můžete mi sdělit, jestli jste si všiml, zda modrá popelnice byla o velikosti 240l a klasické modré barvy? V minulosti se totiž než byl zaveden svoz papíru z domácností, používali občané na směsný odpad nádoby černé barvy, zelené barvy a i modré, jednalo se spíše o starší typ nádoby. Po zavedení svozu odpadu jsme navedli systém, že na směsný odpad se používá pouze nádoba černé barvy nebo zelené, ale ta musí být označena nápisem směsný odpad. Někteří používají starší modré nádoby ještě na směsný odpad. Jestli mi napíšete kolik bylo hodin a kde přesně osádka byla. Že se jednalo o svozový vůz na směsný odpad je zřejmé, to už jsem zjistil. Děkuji za reakci a hezký večer
Pokorný

citovat

vloženo: 27.02.2019 20:27:03

Nechci vůbec snižovat kvalitu práce vašich zaměstnanců,ba naopak.Ale ráno pracovník popadl na chodníku modrou nádobu,jeho kolega černou a aniž kontrolovali obsah,obě nádoby zavěsili na kukačku a vyklopili do vozu.Obsah jsem samozřejmě neviděl,byla ještě tma a spěchal jsem na vlak,jen mě toto řešení udivilo.Děkuji za Vaši reakci,hezký večer.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 27.02.2019 20:11:56

Dobrý večer, pokud jste viděl obsah nádoby na papír a byl v něm papír, tak by jste měl pravdu a to by bylo špatné řešení. Co vše dokáží někteří občané ve městě dát do nádoby i jiné barvy nebo znečistit obsah, by jste se určitě divil. Obsah nádoby může být znečištěný, to samé se stává např. u bionádob. Proto osádka musí kontrolovat obsah nádob a pokud je v ní obsah znečištěn, musí být odvezen na skládku. V opačném případě, kdy je obsah celé kukačky znečištěn, nás zpracovatel odešle pryč. Osádky svozových vozů jsou řádně poučeni. Jak píšu, pokud jste byl přímo u nádoby a viděl obsahmodré nádoby, je to špatně.
Pokorny

citovat

vloženo: 27.02.2019 19:56:20

Děkuji za reakci,já to ale myslel trochu jinak.Rano na ul.Palackeho totiž do jednoho kukavozu sypali současně popelnici se směsným odpadem a modrou popelnici s papírem.A to mě zarazilo.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 27.02.2019 19:24:55

Dobrý večer, máte výborný postřeh. Dnes jedno svozové vozidlo vyváželo směsný komunální odpad, je totiž lichý týden a druhé vozidlo vyváželo papír z kontejnerů 100l (od roku 2008 vždy ve středu každý týden a od roku 2018 vždy lichý týden nádoby s papírem z domácností...Zítra třeba jedno vozidlo sveze směsný odpad z Březan, po vysypání sváží nádoby na plast z domácností a druhé vozidlo sváží plasty z kontejnerových míst 1100l. Přeji hezký večer
Pokorný

citovat

vloženo: 27.02.2019 16:49:56

Dobrý den,zdálo se mi to ,nebo se dnes komunální odpad vyvážel současně s modrými popelnicemi s papírem z domácností???
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 19.12.2018 17:27:49

Dobrý den, nápis musí být dostatečně velký, aby byl vidět, pokud to provedete barvou, nástřikem, samolepkou je vaše rozhodnutí.
Anonymní

citovat

vloženo: 19.12.2018 15:02:30

OK.Je nějaká samolepka nebo stačí domácí výroby či jen popsat?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 19.12.2018 14:50:58

Dobrý den, pokud máte zelenou nádobu na směsný odpad, opatřte ji nápisem směsný odpad, pak bude vyvezena. Zelená nádoba a barva se využívá na sklo. Děkujeme
Anonymní

citovat

vloženo: 19.12.2018 14:16:55

Dobrý den.Ve zpravodaji bylo psáno,že nádoba na komunální odpad je černá a jiná se vyvážet nebude.Máme už leta letoucí zelenou.Ona je nějaká nutná změna?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 26.11.2017 14:33:07

Dobrý den, nádobu na bioodpad můžete vrátit do areálu TS Český Brod v Palackého ulici paní Kovářové v budově v přízemí. Ta ji převezme a odepíše ze smlouvy. Nádoby na papír a plast zatím k dispozici nemáme. Nyní v rámci dotace jsme o ně žádali a čekáme na výsledek procesu. Po obdržení je budeme jako bionádoby opět rozdávat. Zatím musíte papír dávat do kontejnerů na 80 místech v Českém Brodě nebo do sběrného dvora.
Pavel Koželský

citovat

vloženo: 26.11.2017 08:31:23

Dobrý den.
Mám od vás popelnice na bio odpad a chci se zeptat, jestli je možné jednu z nich vrátit a kam?
Dále se chci zeptat na podobné zapůjčení popelnice na papír?
Pavel Koželský
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 02.11.2017 17:00:22

Dobrý den, město podalo žádost o dotaci na plastové nádoby 240l na plast, papír do domácnosti a na 30 nádob na uložení fritovacího oleje a plechovek. Součástí jsou také velkoobjemové kontejnery. Pravděpodobná realizace duben příštího roku při úspěsném získání dotace.
Libor Cenigr

citovat

vloženo: 02.11.2017 12:35:43

Dobrý den, jak se vyvíjí situace kolem nádob na plasty a papír přímo pro domácnosti?
Děkuji
LC
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 19.04.2017 18:03:31

Dobrý den, rozhodně nemusíte hledat místa s nádobami na plechovky a chodit po Brodě. Nejbližší místo pro uložení plechovek vzhledem k umístění nádob je v ulici Rokycanova , tedy od sídliště Na Cihelně cca 50m, dále v ulici Roháčova u parku, v ulici Na Kutilce nebo přímo v areálu TS Český Brod, kde můžete plechovky odložit přímo vlevo u vstupních vrat do velkých označených kontejnerů o velikosti 1100l. v době od 06.00-14.30 hodin od pondělí do pátku.Píšete tu o třídění odpadu, ale toto je vaše povinnost, nikoli naše přán í. Toto nařízení Vám sděluje obecní vyhláška o odpadech schválená zastupitelstvem města. V dohledné době počítáme s umístěním nádoby na plechovky ke kotelně v ulici 28.října. . Sídliště Na Cihleně je poměrně nejproblémovější část Českého Brodu, kde je dostatek kontejnerů na tříděný odpad,přesto se stačí podívat do dvou kojí u panelových domů, jak žijí a chovají se naši občané. V dohledné době toto řešíme fakturováním vícenákladů za úklid v jednotlivých kojích nebo úklidů objemného odpadu, který tam občané ze sídliště vkládají do kojí, od kterých mají klíče jen oni. Přímo na sídlišti Na Cihelně o umístění těchto nádob neuvažujeme.
Anonymní

citovat

vloženo: 19.04.2017 16:34:21

Dobrý den,již delší čas jsou po městě rozmístěny černé a červené nádoby na plechovky a použitý olej,jen sídlišti Na Cihelně se tahle užitečná věc vyhnula.Proč i my,bydlící na sídlišti,nemůžeme tento odpad třídit,ač i Vy osobně neustále apelujete na co největší vytříděnost,ale my tu možnost nemáme a nebo jsme nuceni plechovky a oleje nosit s sebou po Brodě a hledat sběrná místa.Prosíme,zkuste pro nás-třídící-také na Cihelně s tímhle problémem pomoci!Děkujeme-J.Holcová,P.Zímová.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 29.09.2016 16:34:35

Info pro paní Serbusovou:
kontejnery na tříděný odpad pro všechny bytovky u parku jsou zajištěny universálním klíčem a klíč mají při vývozu i TS Český Brod. Jakmile se k tomu přistoupilo, vyvážíme čistý tříděný odpad. Prostě je jasné: bud všechny kontejnery včetně černých zamknout nebo všechny odemknout a funguje to. Poděkování patří správci bytového domu, který mě navštívil v TS a problém jsme vyřešili. A jde jen o logické myšlení paní Serbusová.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 17.09.2016 16:34:06

Paní Serbusová, za prvé, žádný příspěvek se zde na stránkách města TS Český Brod nemůže ztratit a ani se to nestalo.
Co se týká vašeho příspěvku, pletete si pojmy s dojmy. Kontejnery, které jsou umístěny u bytovky u parku u vašich kontejnerů černých na směsný odpad- toto místo není oficiální pro uložení tříděného odpadu. Tyto kontejnery zde byly umístěny na základě dohody místních občanů a vedení TS Český Brod. Oficiální místo v této části města, které je pro všechny občany je v ulici Roháčova a další nejbíže schůdné místo je v Podskalí a v ulici Žitom ířská. Tedy dostatečná vzdálenost pro všechny blíže bydlící občany. Kontejnery, které jsme umístili u vaší bytovky jsou nadstandart a na základě dohody. Pokud však kontejn ery na směsný odpad zamykáte, další lidé, kteří toto místo využívají, nepochybně při zapomenutí klíčů odkládají odpad právě do otevřených kontejnerů. Asi chápete, že pokud jsou kontejnery určeny jen pro Vaši bytovku, je potřeba nechat odemčené všechny nebo všechny kontejnery uzamknout. Znovu odpovídám, nejedná se o oficiální místo pro tříděný odpad. Také v těsné blízkosti je ubytovna, takže i tito nájemníci mohou využívat právě k odložení směsného odpadu kontejnery na tříděný odpad.
Takže jak se říká pro dobrotu na žebrotu. A poslední poznámky- TS Český Brod není městská policie, abychom měli čas hlídat uvedené kontejnery.
S pozdravem Ing. Miroslav Kruliš
Marcela Serbusová

citovat

vloženo: 16.09.2016 15:33:00

Můj příspěvek zveřejněný před několika minutami se obratem "ztratil". Považuji proto za užitečnější, zveřejnit ho na stránkách města.
Marcela Serbusová

citovat

vloženo: 16.09.2016 14:53:46

Vážený pane řediteli, musím reagovat na popsaný list papíru, který jste s razítkem TS vyvěsili na dveře našeho bytového domu v Jungmannově ulici. Obsah sdělení se týká kontejnerů na tříděný obsah, kam někteří naši spoluobčané vyhazují bez jakýchkoli ohledů svůj odpad domovní. Chápu vaše rozhořčení, cítím to naprosto stejně. Ale absolutně nechápu váš postoj k problému a návrh řešení. Vyhrožujete nám, že jestli nezajistíme, že se v nádobách nebude objevovat, co tam nepatří, kontejnery odvezete jinam. Nesouhlasím s tím a ptám se: Proč trestáte mě? Proč trestáte všechny, kdo třídí, uklízí po sobě, platí, dodržují pravidla? Proč netrestáte viníky?! Mohu klidně odpovědět za vás. Takhle je to totiž nejjednodušší. Ale rozhodně to není správné. Jistě znáte pojem kolektivní vina, kolektivní trest. Vy první byste zvedal proti něčemu takovému hlas, kdyby se to týkalo vás. Chcete monitorovat? Monitorujte, najděte viníky, potrestejte je. Jedině tak mě přesvědčíte, že dodržovat pravidla se vyplatí. Jinak snad příště vezmu ty pytle s odpadky a pohodím je po vzoru výše zmíněných občanů někde, kdekoliv, v parku, ve městě, do křoví. Pochopila bych totiž konečně, že tohle se vyplácí a že mě maminka vychovala špatně. S pozdravem
Marcela Serbusová
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 31.12.2015 17:12:51


Anonymní/i napsal (31.12.2015 13:05:05):

Dobrý den, jen se chci zeptat kam se vyhazují stará cédéčka. Děkuji a krásný nový rok 2016.

Dobrý den, dle upřesnění firmy Relimex (odběratel odpadu plastů)se CD nebo staré videokazety ukládají do plastů tedy do žlutých kontejnerů. Úspěšný rok 2016
Anonymní

citovat

vloženo: 31.12.2015 13:05:05

Dobrý den, jen se chci zeptat kam se vyhazují stará cédéčka. Děkuji a krásný nový rok 2016.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 05.03.2015 20:30:33


Anonymní/i napsal (05.03.2015 19:23:22):

Dobrý den.
Mám otázku,trošku rejpavou...
Kontolují se popelnice při vyvážení?Jak tu kdysi bylo psáno v souvislosti s tříděním?A jak jsou na tom s tříděním vaši zaměstnanci?Jsou také poučeni?Protože mi vešlo ve známost,že si se svým odpadem nedělají starosti a netřídí,protože jim to pak kámoši vyvezou....Vypadá to,že pod lampou je největší tma.

Dobrý den, kontroly svážených nádob u občanů jak na bioodpad, tak na směsný odpad včetně kontejnerů na tříděný odpad po městě osádky pravidelně kontrolují. Přestupky jsou řešeny při dodání důkazního materiálu cestou přestupkové komise města vnitřního odboru. Nedělejme si však naděje, že všichni obyvatelé Českého Brodu třídí odpad, zajděte se mrknout na kontejnery v bytovkách a Na Cihelně a hned budete vidět, jací lidé v Brodě žijí. Pokud máte nějaký poznatek, můžete ho zveřejnit. Osádky i všichni pracovníci TS jsou řádně školeni, ale jak říkám ve společnosti i v Českém Brodě žijí lidé chytří a hloupí. Důležité je, že drtivá většina občanů třídí a dle toho bylo možno snížit náklady i poplatek za odpad pro občany pro letošní rok.
Anonymní

citovat

vloženo: 05.03.2015 19:23:22

Dobrý den.
Mám otázku,trošku rejpavou...
Kontolují se popelnice při vyvážení?Jak tu kdysi bylo psáno v souvislosti s tříděním?A jak jsou na tom s tříděním vaši zaměstnanci?Jsou také poučeni?Protože mi vešlo ve známost,že si se svým odpadem nedělají starosti a netřídí,protože jim to pak kámoši vyvezou....Vypadá to,že pod lampou je největší tma.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 29.01.2015 13:46:24


hanka/i napsal (29.01.2015 10:55:16):

To je v pořádku.Jen jsem se lekla,že to \'někdo\'vybral...

i to se může stát, s tím nic nenaděláme, zatí se to nestalo i díky zabezpečení. Jak jsem psal, podstata je, že to nepůjde do skládky.
hanka

citovat

vloženo: 29.01.2015 10:55:16

To je v pořádku.Jen jsem se lekla,že to "někdo"vybral...
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 29.01.2015 10:02:10


hanka/i napsal (29.01.2015 09:33:40):

Ještě dotaz.Jak často a kdy se bude kov vyvážet.Hned v úterý jsem tam donesla plechovky(hodně).Včera jsem tam byla dát ještě nějaké a popelnice na kov prázdná.Takže byla vyvezena?

Dobrý den, kontrola nádob se bude provádět v rámci svozu městských košů 3x týdně a to v pondělí, středu a pátek. Nevzniknou žádné náklady navíc a nádoby se budou v tyto termíny vysypávat. Cílem je, aby tento odpad (vytříděná komodita) nebyla vkládána a ukládána do skládek na směsný a objemný odpad. Přeji hezký den
hanka

citovat

vloženo: 29.01.2015 09:33:40

Ještě dotaz.Jak často a kdy se bude kov vyvážet.Hned v úterý jsem tam donesla plechovky(hodně).Včera jsem tam byla dát ještě nějaké a popelnice na kov prázdná.Takže byla vyvezena?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 26.01.2015 13:33:35


hanka/i napsal (26.01.2015 13:21:35):

Bingo!Popelnice na kov a olej jsou tu!Ale...Myslím,že nenechaví \'sběrači\' se brzy naučeji rabovat v kontejneru na kovy.Jsou snadno vybíratelné!Nebo jak to napsat.Není žádná zábrana,aby se nedaly plechovky vyndat.A tedy pokud se budou ještě plechovky vykupovat normálně ve sběrně.Jinak super,že jsou.Už jsem dneska využila!

Dobrý den, uvidíme, jak dopadne zkušební provoz a pak sít bud rozšíříme nebo upravíme. Vždy, když se zavádí něco nového, může to mít nedostatky a problémy, ale zavedením plníme úkoly vyplývající ze zákona o odpadech. Nejdůležitější však je, že tento odpad nebude postupně končit ve skládkách.
hanka

citovat

vloženo: 26.01.2015 13:21:35

Bingo!Popelnice na kov a olej jsou tu!Ale...Myslím,že nenechaví "sběrači" se brzy naučeji rabovat v kontejneru na kovy.Jsou snadno vybíratelné!Nebo jak to napsat.Není žádná zábrana,aby se nedaly plechovky vyndat.A tedy pokud se budou ještě plechovky vykupovat normálně ve sběrně.Jinak super,že jsou.Už jsem dneska využila!
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 21.01.2015 10:40:00


Anonymní/i napsal (21.01.2015 06:45:20):

Občané otravní.....:-),Kdy budou kontejnery na olej a kov?Do TS to mám daleko.Píše se,že od ledna.Ale je už 21.!Nejprve jste psal,že do 15.1.,pak 20.1.Kdy tedy?

Dobrý den, otravná je maximálně firma, která to zdržuje, ale dnes už se instalují stojany na uchopení nádob, takže do konce tohoto týdne bude vše na místě. Taky mě naštvali, nebojte se, dodali všechno do prosince, ale špatné držáky na zabezpečení. Tak se můžete těšit občani. Hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 21.01.2015 06:45:20

Občané otravní.....:-),Kdy budou kontejnery na olej a kov?Do TS to mám daleko.Píše se,že od ledna.Ale je už 21.!Nejprve jste psal,že do 15.1.,pak 20.1.Kdy tedy?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 15.01.2015 10:54:33


Anonymní/i napsal (15.01.2015 08:35:23):

Dobrý den.Budou se dávat ty nové kontejnery na kov a olej?Případně kdy?

Dobrý den, rozmístění nádob na kov i fritovací olej se realizovat bude, tak jak bylo rozhodnuto a vyplývá to i ze zákona o odpadech. Bohužel, firma nám dodala nádoby, ale již v prosinci nám dodala nefunkční zajištění těchto nádob. Každopádně do 20. ledna by mělo být vše v pořádku a instalace okamžitě proběhne. Zatím tyto komodity můžete ukládat do sběrného dvora z toho plechovky a drobný kov můžete dávat do označeného kontejneru 1100l vedle závory vchodu do TS Český Brod v Palackého ulici. Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 15.01.2015 08:35:23

Dobrý den.Budou se dávat ty nové kontejnery na kov a olej?Případně kdy?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 08.01.2015 13:53:21


Anonymní/i napsal (08.01.2015 12:44:45):

Chtěl bych se zeptat,zdali se do kontejneru na plechovky mohou vhazovat i ty hliníkové od nápojů.Nebo jen takové ty od konzerv.
A jestli už se zde také bude třídit tenkostěnný hliník.

Do plechovek můžete vhazovat veškeré plechovky kromě barev a různých sprejů. Tenkostěnný hliník se bude taktéž dávat do plechovek.V příštím týdnu firma již dodá chybějící komponenty a pak budou instalovány nádoby. Zatím je přístupný kontejner černé barvy s červenýn víkem a polepy u vchodu do TS.
Anonymní

citovat

vloženo: 08.01.2015 12:44:45

Chtěl bych se zeptat,zdali se do kontejneru na plechovky mohou vhazovat i ty hliníkové od nápojů.Nebo jen takové ty od konzerv.
A jestli už se zde také bude třídit tenkostěnný hliník.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 03.01.2015 15:00:03


Anonymní/i napsal (03.01.2015 13:37:02):

Prosím,kdy budete dávat ty nové nádoby na olej a plechovky?

Dobrý den, nádoby a jejich zajištění proti zcizení nedodala firma v potřebné kvalitě. Nádoby budou po urgenci dodány 9.1.2015 a nejdéle bych chtěl, aby byly nádoby vhodné pro použití na místě třídění 15.1.2015. V současnosti můžete plechovky třídit a odevzdat v TS Český Brod na adrese Palackého 339 každý den od 06.00-14.30 a v sobotu od 08.-12.00 hodin. Nádoba (označený kontejner 1100 l je umístěna za závorou vedle zeleného kontejneru a je přístupná, jak je zde uvedeno.
Anonymní

citovat

vloženo: 03.01.2015 13:37:02

Prosím,kdy budete dávat ty nové nádoby na olej a plechovky?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 29.12.2014 05:44:54


Anonymní/i napsal (28.12.2014 21:58:29):

Tak tady bych hodně váhala. Zakrýváme pískoviště, aby na ně nechodily kočky konat potřebu. Proč? Odpověď bude asi někde tady
http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/34704-mate-psa-nebo-kocku-tyhle-nemoci-od-nich-muzete-chytit
http://www.kockadomaci.cz/kocici-paraziti-u-kocek/


Vidíte názorů je více, ale pokud se podaří vyřešit jeden z problémů, je to jen dobře. Hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 28.12.2014 21:58:29

Tak tady bych hodně váhala. Zakrýváme pískoviště, aby na ně nechodily kočky konat potřebu. Proč? Odpověď bude asi někde tady
http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/34704-mate-psa-nebo-kocku-tyhle-nemoci-od-nich-muzete-chytit
http://www.kockadomaci.cz/kocici-paraziti-u-kocek/
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 26.12.2014 11:58:53


Kamila Hanesová/i napsal (26.12.2014 11:35:45):

Dobrý den, máme doma kočky, které chodí konat potřebu mimo jiné i do kočkolitu. Na obalu kočkolitu se píše, že je 100% přírodní a kompostovatelný, mohu tento odpad také vyhazovat do biopopelnice? Je to tento typ steliva: http://rozvozsteliva.cz/steliva-bentonitova/49-biokats-natural-classic-10-kg.html
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, jestli to tam píšou, tak určitě to dejte do biopopelnice aspoň máme zase jeden nový poznatek:)Krásný den
Kamila Hanesová

citovat

vloženo: 26.12.2014 11:35:45

Dobrý den, máme doma kočky, které chodí konat potřebu mimo jiné i do kočkolitu. Na obalu kočkolitu se píše, že je 100% přírodní a kompostovatelný, mohu tento odpad také vyhazovat do biopopelnice? Je to tento typ steliva: http://rozvozsteliva.cz/steliva-bentonitova/49-biokats-natural-classic-10-kg.html
Předem děkuji za odpověď.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 20.12.2014 11:02:44


hanka/i napsal (20.12.2014 10:09:58):

Tak,už jsem ve svém blízkém okolí zaslechla připomínky k rozšířenému třídění.Lidé jsou totiž schopni plechovky,papír a olej ukládat do popelnic do spodu.A navrch dát odpad směsný,aby to nebylo vidět....Přece to nebudou třídit.Kampak by to dali.......Ale uniká jim,že budou vážit jednu cestu.Ať jdou jen s plastama nebo s více taškama.Na další kontejnery se těším,aspoň nebudu plechovky tahat do sběrny.A s olejem nebudu muset až do sběrného dvora.

Dobrý den, nedělejme si iluze, že všichni lidé budou třídit. Máme tu i jiné problémy, ale je třeba je řešit. Třeba, že na nás občané zkouší, že měli vyndanou nádobu před domem a že jim ji osádky vozidel nevyvezli. Také jsme se s tím potýkali a vše vyřešili, nejen v každém vozidle je nainstalovaná GPS, kde vyřtete, zda osádka v ulici byla, v který den a v kolik hodin, ale navíc jsou vozidla vybavená při svozu kamerami, takže už nebude moci nikdo tímto argumentem disponovat. Nevyndá včas nádobu před dům, bude mít smůlu. Jelikož se od ledna snižuje poplatek pro občana za svoz odpadu, bude od ledna důslednější kontrola nádob, takže, pokud někdo netřídí, bude mít problém s přestupkovou komisí pro porušení vyhlášky města. Nepříjde se na všechny hříšníky, ale kdo uvízne, může od města dostat pokutu až 50 tisíc Kč. Každopádně posílení kontejnerů na fritovací olej, plechovky, ale i další 4 kontejnery na textil budou včas na místě. Normálním lidem umožníme, aby byla docházková vzdálenost ke kontejnerům co nejbližší. Například na kontejner na textil se mohou těšit již tento víkend občané ze Zahrad, Štolmíře, ulice v Chobotě a ulice Rokycanova. Hanko díky za podporu našich pracovníků.
hanka

citovat

vloženo: 20.12.2014 10:09:58

Tak,už jsem ve svém blízkém okolí zaslechla připomínky k rozšířenému třídění.Lidé jsou totiž schopni plechovky,papír a olej ukládat do popelnic do spodu.A navrch dát odpad směsný,aby to nebylo vidět....Přece to nebudou třídit.Kampak by to dali.......Ale uniká jim,že budou vážit jednu cestu.Ať jdou jen s plastama nebo s více taškama.Na další kontejnery se těším,aspoň nebudu plechovky tahat do sběrny.A s olejem nebudu muset až do sběrného dvora.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.12.2014 10:45:01

Dobrý den, tomuto tématu jsme věnovali dosti velkou pozornost ve Zpravodaji a i v příštím bude toto zveřejněno. Žádné jiné letáky distribuovat nebudeme. Další informace vyšla na webu města i na webových stránkách TS. Letáky se rozhodně neosvědčily ani v minulosti.
hanka

citovat

vloženo: 01.12.2014 10:31:38

Dobrý den
Dočetla jsem se,že budou nádoby i na jedlý olej a na plechovky.
Budete dávat nějaké letáky?Aby to lidi věděli,kam to maji nosit?Bohužel jsou takoví,co nečtou ani Zpravodaj a rovnou ho vyhazují.Ale leták je jen jeden list a pokud nebude založen v nějakých novinách,padne spíše do oka.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 21.11.2014 13:59:58


Admin/i napsal (19.11.2014 21:09:44):


Admin/i napsal (19.11.2014 21:09:26):
Takže cedule jsou na místě, kde mají být


Roman/i napsal (19.11.2014 19:11:55):

Dobrý večer,zdá se mi to nebo se při označování ulic novými informačnímí tabulkami zapomělo na ulici Junngmannovu?Hledám zprava,zleva i uprostřed a nenecházím.

Dobrý večer, nezapomnělo. Firma, která vyrobila jednotlivé cedule dle schváleného projektu zapomněla ve jménu ulice jedno N. Závadu již odstranila a zítra dopoledne naši pracovníci umístí opravené názvy právě zmiňované ulice. Takže zítra si můžete provést kontrolu:) Přeji hezký večer
Ing. Miroslav KrulišAdmin

citovat

vloženo: 19.11.2014 21:09:44


Admin/i napsal (19.11.2014 21:09:26):


Roman/i napsal (19.11.2014 19:11:55):

Dobrý večer,zdá se mi to nebo se při označování ulic novými informačnímí tabulkami zapomělo na ulici Junngmannovu?Hledám zprava,zleva i uprostřed a nenecházím.

Dobrý večer, nezapomnělo. Firma, která vyrobila jednotlivé cedule dle schváleného projektu zapomněla ve jménu ulice jedno N. Závadu již odstranila a zítra dopoledne naši pracovníci umístí opravené názvy právě zmiňované ulice. Takže zítra si můžete provést kontrolu:) Přeji hezký večer
Ing. Miroslav Kruliš

Admin

citovat

vloženo: 19.11.2014 21:09:26


Roman/i napsal (19.11.2014 19:11:55):

Dobrý večer,zdá se mi to nebo se při označování ulic novými informačnímí tabulkami zapomělo na ulici Junngmannovu?Hledám zprava,zleva i uprostřed a nenecházím.

Dobrý večer, nezapomnělo. Firma, která vyrobila jednotlivé cedule dle schváleného projektu zapomněla ve jménu ulice jedno N. Závadu již odstranila a zítra dopoledne naši pracovníci umístí opravené názvy právě zmiňované ulice. Takže zítra si můžete provést kontrolu:) Přeji hezký večer
Roman

citovat

vloženo: 19.11.2014 19:11:55

Dobrý večer,zdá se mi to nebo se při označování ulic novými informačnímí tabulkami zapomělo na ulici Junngmannovu?Hledám zprava,zleva i uprostřed a nenecházím.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 19.11.2014 14:04:40


Anonymní/i napsal (19.11.2014 11:12:19):

Ano,měla jsem na mysli kontrolovat popelnice.Tedy tak zběžně zvednout víko a kouknout se.

Dobrý den, třídění odpadů na jednotlivé komodity se neustále v Českém Brodě vylepšuje a hledají se rezery, tak aby se ulevilo občanům jako poděkování, že třídí. Bohužel je pravda, že toto nám snižují neodpovědní občané zejména na sídlišti nebo částečně v bytovkách, kde se každý může schovat za jiného. V dalším období se chceme věnovat zejména kontrole nádob občanů, podnikatelů při jednotlivých svozech. Jedná se o neustálý boj s nepoctivci. Na druhou stranu musím říci, že získáváme od f. Eko-kom prostředky, které jsou vyšší oproti minulým letům, z toho vyplývá, že třídění odpadu je na stále vyšší úrovni ve městě. Přeji hezký den.
Anonymní

citovat

vloženo: 19.11.2014 11:12:19

Ano,měla jsem na mysli kontrolovat popelnice.Tedy tak zběžně zvednout víko a kouknout se.
Tučímová

citovat

vloženo: 19.11.2014 10:31:10

Dovolte mi malou připomínku k předchozím dvěma příspěvkům. Ve městě platí Obecně závazná vyhláška č. 1/2012, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na správním území města Český Brod a systém nakládání se stavebním odpadem (vyhláška o odpadech) http://www.cesbrod.cz/media/3/05_pdf/OZV%201_2012.pdf.
Mimo jiné je připravena nová OZV, která je pozdržena, protože zatím nevyšla vyhl. MŽP o způsobu sběru kovů a bioodpadu. Poslední info o termínu jejího schválení je prosinec 2014.
Nicméně stále platí výše uvedená vyhláška o odpadech, kde je stanoveno, co a kam se třídí a jaký odpad patří do popelnice, tzn. zbytkový komunální odpad, který nelze dále roztřídit. Posádka svozového vozu by měla kontrolovat zběžně, před výsypem obsah popelnice (ne přebírat)a zjistit, zda tam nejsou např. PET lahve, papír, bioodpad, stavební suť apod. V takovém případě by při prvním zjištění měla nechat po výsypu ve schránce domu nebo pod víkem popelnice lístek, na kterém by bylo uvedeno, co bylo špatně, že byly v popelnici plasty, bioodpad nebo byla nádoba těžká (lze předpokládat, že obsahovala např. stavební suť, apod.). Pokud by se situace opakovala, nebyla by nádoba vyvezena a bylo by toto jednání oznámeno přestupkové komisi a vlastník nádoby pozván k projednání přestupku, kterým toto jednání je. V minulosti byla toto běžná praxe, o tom, že se tak neděje jsem neměla tušení. Spojím se s panem ředitelem Krulišem.
Samozřejmě, že uvítáme jakoukoli spolupráci občanů, kterým není tento stav lhostejný. Pokud víte, že se něco takového ve vašem okolí děje, klidně anonymně napište na fórum města nebo do diskuze TS číslo popisné domu nebo alespoň lokalitu, kde se tak děje. Takové věci nejsou brány jako udávání, ale jako podněty ke zlepšení stavu třídění ve městě a tím i ke snižování nákladů, které jsou vynakládány za zneškodnění odpadů.
Ing. Kruliš píše v předchozím příspěvku, že poplatek za osobu bude v příštím roce snížen. Ano, bude snížen všem poplatníkům a nebude tedy motivovat netřídiče, aby své chování změnili. Spravedlivý systém prostě neexistuje. Je tedy na nás všech, abychom tyto spoluobčany nebo alespoň větší část, společnými silami převychovali.
Je nutné podotknout, že naše město v třídění odpadů „usnulo“ a ostatní města a obce v kategorii 2 -10 tisíc obyvatel ve Středočeském kraji nás začala dohánět nebo nás přeskočila. Český Brod skončil na 9. místě ve své kategorii. Více o soutěži: http://www.mytridimenejlepe.cz/2000-10000-obyvatel.html. Po úspěších v minulých letech, kdy jsme se od roku 2008, umisťovali rok od roku výše a v posledních letech na předních příčkách, mě to osobně mrzí a věřím, že se opět podaří Českému Brodu návrat do vyšších pater.
Ilona Tučímová
MěÚ, OŽPZ
Admin

citovat

vloženo: 18.11.2014 19:09:23


Admin/i napsal (18.11.2014 19:08:11):


Anonymní/i napsal (18.11.2014 18:29:12):

Dobrý den
Neustále přemýšlím,jak některé lidi nenásilně přinutit třídit.protože to opravdu někteří lidé nedělají.Před mnoha lety to s vysýpáním popelnic bylo takto:Byla v popelnici hlína a tráva,tak nám ji nevyvezli.A bylo tam přiloženo upozornění,PROČ to nevyvezli.Někdy by to bylo třeba i teď.Kdy je všude plno kontejnerů na tříděný odpad.Nedávno jsem viděla paní,která zrovna dávala do popelnice štos časopisů a vysypala tam i tašku plnou plechovek.A jelikož jsou slíbené kontejnery na plechovky,tak bych neváhala ani minutu.My máme po čtrnácti dnech v popelnici cca 20 cm odpadu.Jsme v domě čtyři.A u té dotyčné paní jsou v domě dva a přetýká jim popelnice před každým svozem.

Dobrý večer, smekám před takovými občany, jako je Vaše rodina. Jsou to přirozené věci, které chrání nejen životní prostředí, ale také peněženku. Proto se poplatek pro příští rok bude snižovat pro občany. Každopádně se musíme zaměřit na ty občany, kteří nám dělají tyto problémy a nejen na ty, ale i na podnikatele, kteří nemají smlouvy a netřídí. Nechceme otravovat a buzerovat ty normální, jako jste Vy. Proto se také za odměnu snižuje poplatek z 500 Kč na myslím 468 Kč, proto se podnikatelům a firmám již 5 let nezvyšovaly poplatky a motivujeme je ke třídění snížením těchto poplatků. Proto máme již na 13 místech kontejnery na odkládání textilu a šatstva, nově budou nádoby na fritovací olej a plechovky. Zrovna dnes jsem byl na jednání v Nymburce u ředitele TS, kde mají celkem problémy s tříděním, teprve zavádějí třídění bioodpadu a mají poplatek za odpad 750 Kč a budou ho ještě zvyšovat pro příští rok. Děkuji Vám za každého člena Vaší rodiny, který jde příkladem. Smekám a děkuji
Ing. Miroslav Kruliš

Admin

citovat

vloženo: 18.11.2014 19:08:11


Anonymní/i napsal (18.11.2014 18:29:12):

Dobrý den
Neustále přemýšlím,jak některé lidi nenásilně přinutit třídit.protože to opravdu někteří lidé nedělají.Před mnoha lety to s vysýpáním popelnic bylo takto:Byla v popelnici hlína a tráva,tak nám ji nevyvezli.A bylo tam přiloženo upozornění,PROČ to nevyvezli.Někdy by to bylo třeba i teď.Kdy je všude plno kontejnerů na tříděný odpad.Nedávno jsem viděla paní,která zrovna dávala do popelnice štos časopisů a vysypala tam i tašku plnou plechovek.A jelikož jsou slíbené kontejnery na plechovky,tak bych neváhala ani minutu.My máme po čtrnácti dnech v popelnici cca 20 cm odpadu.Jsme v domě čtyři.A u té dotyčné paní jsou v domě dva a přetýká jim popelnice před každým svozem.

Dobrý večer, smekám před takovými občany, jako je Vaše rodina. Jsou to přirozené věci, které chrání nejen životní prostředí, ale také peněženku. Proto se poplatek pro příští rok bude snižovat pro občany. Každopádně se musíme zaměřit na ty občany, kteří nám dělají tyto problémy a nejen na ty, ale i na podnikatele, kteří nemají smlouvy a netřídí. Nechceme otravovat a buzerovat ty normální, jako jste Vy. Proto se také za odměnu snižuje poplatek z 500 Kč na myslím 468 Kč, proto se podnikatelům a firmám již 5 let nezvyšovaly poplatky a motivujeme je ke třídění snížením těchto poplatků. Proto máme již na 13 místech kontejnery na odkládání textilu a šatstva, nově budou nádoby na fritovací olej a plechovky. Zrovna dnes jsem byl na jednání v Nymburce u ředitele TS, kde mají celkem problémy s tříděním, teprve zavádějí třídění bioodpadu a mají poplatek za odpad 750 Kč a budou ho ještě zvyšovat pro příští rok. Děkuji Vám za každého člena Vaší rodiny, který jde příkladem. Smekám a děkuji
Anonymní

citovat

vloženo: 18.11.2014 18:29:12

Dobrý den
Neustále přemýšlím,jak některé lidi nenásilně přinutit třídit.protože to opravdu někteří lidé nedělají.Před mnoha lety to s vysýpáním popelnic bylo takto:Byla v popelnici hlína a tráva,tak nám ji nevyvezli.A bylo tam přiloženo upozornění,PROČ to nevyvezli.Někdy by to bylo třeba i teď.Kdy je všude plno kontejnerů na tříděný odpad.Nedávno jsem viděla paní,která zrovna dávala do popelnice štos časopisů a vysypala tam i tašku plnou plechovek.A jelikož jsou slíbené kontejnery na plechovky,tak bych neváhala ani minutu.My máme po čtrnácti dnech v popelnici cca 20 cm odpadu.Jsme v domě čtyři.A u té dotyčné paní jsou v domě dva a přetýká jim popelnice před každým svozem.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 08.08.2014 08:30:15


Anonymní/i napsal (08.08.2014 07:53:36):

Dobrý den
Mně nejde o to,že je plný.Ale chodíme denně kolem a z toho kontejneru to leze....

to chápu, bezdomovci a nepřizpůsobivý se hodně snaží, kontrolu úklidu naši provádějí 2x týdně
Anonymní

citovat

vloženo: 08.08.2014 07:53:36

Dobrý den
Mně nejde o to,že je plný.Ale chodíme denně kolem a z toho kontejneru to leze....
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 07.08.2014 18:05:27


Anonymní/i napsal (07.08.2014 14:34:59):

Kontejner na oblečení-u nemocnice,je už hodně plný.

dobrý den, budeme kontaktovat svozovou firmu, další kontejner je k dispozici např. v areálu TS a ten je vyvezený včetně kontejneru mezi Lidlem a Penny
Anonymní

citovat

vloženo: 07.08.2014 14:34:59

Kontejner na oblečení-u nemocnice,je už hodně plný.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 12.07.2014 19:44:24


Anonymní/i napsal (12.07.2014 19:21:24):

děkuji to jsem potřeboval vědět


Nemáte zač
Anonymní

citovat

vloženo: 12.07.2014 19:21:24

děkuji to jsem potřeboval vědět
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 12.07.2014 14:02:19


Anonymní/i napsal (12.07.2014 13:30:39):

jestli mi popeláři vyvezou popelnici 240 L. Když ten popelář má jezdit jen pro 120 L.nebo jestli musím změnit dobu vyvážení tak že tam zajdu a oni mi to řeknou??

Pokud jste podnikatel, OSVČ a popelnici máte jako podnikatel, musíte mít od TS známku na popelnici, jaký vývoz jste si zaplatil a to se týká i objemu nádoby na odpad. Pokud jste občan, tak toto nemusíte řešit. Podnikatelské subjekty a firmy vyvážíme pouze každé pondělí a můžete si zaplatit vývoz každý týden, 1x za 14 dnů. Také velikost nádoby je stanovena. Pokud to není jasné, zavolejte paní Kovářové do TS na linku 737.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 12.07.2014 13:30:39

jestli mi popeláři vyvezou popelnici 240 L. Když ten popelář má jezdit jen pro 120 L.nebo jestli musím změnit dobu vyvážení tak že tam zajdu a oni mi to řeknou??
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 09.07.2014 12:55:56


Anonymní/i napsal (09.07.2014 09:00:05):

můžu dávat vyvážet 240 litrů se 120litrama

Dobrý den, moc nechápu vaší otázku. Pravděpodobně myslíte, jestli v nádobě o velikosti 240l může být pouze obsah 120l nebo u podnikatelů označení nádoby samolepkou (na nádobě o velikosti 240l mít nalepenou samolepku s označením 120l)?
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 09.07.2014 09:00:05

můžu dávat vyvážet 240 litrů se 120litrama
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 22.05.2014 21:48:26


Anonymní/i napsal (22.05.2014 13:04:14):

do jakého odpadu se mají dát moje boty?


Dobrý večer, skutečně neznám stav vašich bot. Máte dvě možnosti: vhodit je do kontejneru na šatstvo a textil, ve městě jich najdete celkem sedm, například mezi Lidlem a Penny, nebo na náměstí u kostela a nebo je můžete vhodit do vaší nádoby na směsný odpad případně je můžete uložit ve sběrném dvoře, možností je skutečně více:)
přeji hezký večer
Anonymní

citovat

vloženo: 22.05.2014 13:04:14

do jakého odpadu se mají dát moje boty?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 17.01.2014 15:31:53


Anonymní/i napsal (17.01.2014 13:51:52):

Na internetu se dočítám,jak se má ten tenkostěný hliník třídit A že to v některých městech jde.Už to došlo i sem?Nebo jsou informace zastaralé.

Situace se s odběratelem zatím nezlepšila, třídění a hlavně DOPRAVA TÉTO KOMODITY JE ZATÍM NEEKONOMICKÁ. tYTO PLECHOVKY VE SBĚRNÉM DVOŘE DÁVÁME DO KONTEJNERU NA ŽELEZO A ODVÁŽÍME JE DO MÍSTNÍ SBĚRNY. rOZHODNĚ JE NEDÁVÁME DO SMĚSNÉHO ODPADU.
Anonymní

citovat

vloženo: 17.01.2014 13:51:52

Na internetu se dočítám,jak se má ten tenkostěný hliník třídit A že to v některých městech jde.Už to došlo i sem?Nebo jsou informace zastaralé.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 06.06.2013 05:52:47

Dobrý den, TS se v loňském roce účastnily projektu třídění tenkostěnného hliníku v ČR. Dle závěrů EKO-KOMU a výsledků projektu je nejvhodnější forma třídění tenkostěnného hliníku cestou sběrných dvorů. V Praze nyní provádí zahájení projektu v jednotlivých částech- třídění hliníku (plechovek) cestou šedivých kontejnerů. V současné době je pouze jeden odběratel této komodity a to v Mníšku pod Brdy a to ještě není jistý odběratel. V Českém Brodě se tento sběr zatím neujal a vytříděných komodit je velmi malé množství. Zkoušeli jsme tuto komoditu dávat jako součást vytříděného železa do sběren a finančně se nám znehodnotilo železo.
Nyní se snažíme získat ke spolupráci jiného odběratele, ale není to jednoduché. Zatím třídění nemá smysl, náklady na dopravu by to zcela pohltily.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 05.06.2013 19:36:58


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (01.04.2013 20:38:32):


Anonymní/i napsal (01.04.2013 18:30:14):

Doufám,že Vaše odpověď není apríl:-))),když je dneska prvního.
Já to s tím hliníkem myslím vážně.Máme toho pytel.Chtěli jsme zkusit,kolik že toho naše rodina(5 lidí)dokáže vyprodukovat za rok.No,dokážem toho hodně......

Dobrý večer,
o pracovních věcech a zvláště o třídění odpadu nežertuji ani když je dnes apríla:). Tato komodita se objevuje ve sběrném dvoře minimálně. Občané tuto komoditu nechávají jako součást plastů a ani firma Relimex, kam plasty svážíme, s tímto nemá problém. Pokud však donesete tento vytříděný odpad do sběrného dvora, bude předán dále ke zpracování. Přesto s tím správce sběrného místa nemá žádné zkušenosti. Další skupinou je méně vyskytovaný odpad od piv v plechu případně nealko nápojů. Na tento odpad jsme společně s f. EKO-KOM zpracovávali projekt. Tento odpad se také občas vyskytuje ve sběrném dvoře a předává se jako součást do sběrny se železným šrotem. Přesto klobouk dolů před Vaším výkonem. Pokud se zastavíte, váš příklad uvedu v některém článku Zpravodaje. Díky za město, že tak pečlivě třídíte.
Přeji hezký večer

Můžete mi upřesnit,jak je to v Brodě s vytříděným tenkostěným hliníkem?Má cenu to třídit?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 10.04.2013 17:21:03


Anonymní/i napsal (10.04.2013 15:51:54):

Oni to budou uklízet?
Tak ať si na to vezmou velký náklaďák.Vím,o čem mluvím(píšu)......

Ano budou, jsou to poslední informace od cestmistra SÚS p. Trpišovského, který má kancelář v Jatecké ulici.
Anonymní

citovat

vloženo: 10.04.2013 15:51:54

Oni to budou uklízet?
Tak ať si na to vezmou velký náklaďák.Vím,o čem mluvím(píšu)......
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 10.04.2013 14:23:26


Anonymní/i napsal (10.04.2013 13:31:19):

To,co obhospodařuje město,je OK!Ale myslím tím ten zbytek.To bude asi Správy silnic nebo koho.A tam je to fakt \'hustý\'.A pro dotyčného,který si rád zaplatí za odvoz-já teda ne!Proto se taky přidávám ke třídění a úklidu.Je to jen a jen v lidech!Mne ta pětistovka za odvoz ročně(na osobu)stačí....Je nás v domácnosti 5!To je dva a půl tisíce.Myslí si ten dotyčný,že bychom jako stáli o víc?To se radši proběhnu denně do \'konťasu\'.Ale nejvíc plácaji ti,kteří to maji u nosu,že.....

Dobrý den, souhlasím s Vaším názorem. Například komunikace - konec Českýho Brodu směrem na Novou Ves je správy a údržby silnic kraje. Budou uklízet příští týden. Rozhodně není dobré zvyšovat poplatky za odpad občanovi. Zatím se s tím ani nepočítá.
Anonymní

citovat

vloženo: 10.04.2013 13:31:19

To,co obhospodařuje město,je OK!Ale myslím tím ten zbytek.To bude asi Správy silnic nebo koho.A tam je to fakt "hustý".A pro dotyčného,který si rád zaplatí za odvoz-já teda ne!Proto se taky přidávám ke třídění a úklidu.Je to jen a jen v lidech!Mne ta pětistovka za odvoz ročně(na osobu)stačí....Je nás v domácnosti 5!To je dva a půl tisíce.Myslí si ten dotyčný,že bychom jako stáli o víc?To se radši proběhnu denně do "konťasu".Ale nejvíc plácaji ti,kteří to maji u nosu,že.....
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 09.04.2013 11:36:18


Anonymní/i napsal (09.04.2013 10:59:11):


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (09.04.2013 10:49:08):


Anonymní/i napsal (09.04.2013 10:00:53):

Rád zaplatím za svoz odpadu i víc - pokud to bude bez buzerace, s větší frekvencí a dodavatelem nebude tento podnik:)))

Bohužel nezáleží na Vašem osobním přání. V rámci svozu neplatíte jen svoz odpadu z vaší popelnice, ale také svoz tříděného odpadu, bioodpadu, úklid odpadu z městských košů, apod. Svoz a jeho frekvence já dán vyhláškou města o odpadech schválenou zastupitelstvem města. A příště se aspoň podepište, ať vím, s kým mám tu čest. :)

Neboli krátce řečeno jako za socialismu - monopolní dodavatel, monopolní manýry:) děkuji za odpověď.

To jste zase napsal nesmysl, co? O jakém socialismu mluvíte? Pokud jste podnikatel nebo majitel firmy můžete si objednat odvoz od jakéhokoli dopravce (svozové firmy) a tak to také v Č. Brodě funguje. Bohužel si nemůže každý občan Č. Brodu (7000 lidí) vy\brat podle libosti a přání dodavatele. Město Č. Brod zabezpečuje svoz a likvidaci odpadu a k tomu má svojí organizaci TS Český Brod. Stanovuje rozsah svozu, pravidla likvidace, termíny svozu ve vyhlášce, kterou schvaluje zastupitelstvo. Co je na tom nejasné. Za socialismu jezdilo více firem a mohl jste si vybírat? Ujasněte si pojmy a dojmy.
Anonymní

citovat

vloženo: 09.04.2013 10:59:11


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (09.04.2013 10:49:08):


Anonymní/i napsal (09.04.2013 10:00:53):

Rád zaplatím za svoz odpadu i víc - pokud to bude bez buzerace, s větší frekvencí a dodavatelem nebude tento podnik:)))

Bohužel nezáleží na Vašem osobním přání. V rámci svozu neplatíte jen svoz odpadu z vaší popelnice, ale také svoz tříděného odpadu, bioodpadu, úklid odpadu z městských košů, apod. Svoz a jeho frekvence já dán vyhláškou města o odpadech schválenou zastupitelstvem města. A příště se aspoň podepište, ať vím, s kým mám tu čest. :)

Neboli krátce řečeno jako za socialismu - monopolní dodavatel, monopolní manýry:) děkuji za odpověď.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 09.04.2013 10:49:08


Anonymní/i napsal (09.04.2013 10:00:53):

Rád zaplatím za svoz odpadu i víc - pokud to bude bez buzerace, s větší frekvencí a dodavatelem nebude tento podnik:)))

Bohužel nezáleží na Vašem osobním přání. V rámci svozu neplatíte jen svoz odpadu z vaší popelnice, ale také svoz tříděného odpadu, bioodpadu, úklid odpadu z městských košů, apod. Svoz a jeho frekvence já dán vyhláškou města o odpadech schválenou zastupitelstvem města. A příště se aspoň podepište, ať vím, s kým mám tu čest. :)
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 09.04.2013 10:46:10


Anonymní/i napsal (09.04.2013 10:00:53):

Rád zaplatím za svoz odpadu i víc - pokud to bude bez buzerace, s větší frekvencí a dodavatelem nebude tento podnik:)))

Dobrý den, fotopasti jsou namířené na místo, kde je majetek města včetně pozemku, který vlastní město. Tímto si město chrání svůj majetek. Přečtěte si stanovený zákon.
Anonymní

citovat

vloženo: 09.04.2013 10:03:46

viz též zde
http://www.mvcr.cz/clanek/prevence-dokumenty-novy-pravni-nazor-uradu-na-ochranu-osobnich-udaju-k-vyuzivani-fotopasti.aspx
Anonymní

citovat

vloženo: 09.04.2013 10:00:53

Rád zaplatím za svoz odpadu i víc - pokud to bude bez buzerace, s větší frekvencí a dodavatelem nebude tento podnik:)))
Anonymní

citovat

vloženo: 09.04.2013 09:59:56


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (09.04.2013 09:16:40):


Anonymní/i napsal (09.04.2013 08:05:31):


Anonymní/i napsal (02.04.2013 08:13:33):

No u nás má každý odpadek(s nadsázkou)svou krabičku....
Plasty jsou jasné,papíry a sklo taky.Železo(plechovky,kov.víčka,různé drátky,šroubky)Jednou za čtvrt roku odvezeme do sběru a je toho taky hodně.A každá kačka se hodí.No a s tím tekostěnným hliníkem to byl pokus,ale sbíráme to rok a zdá se,že jsme ušetřili jednu plnou popelnici.....:-)

Tak to už je fakt absurdistán:)))

Dobrý den, proč absurdistán, chovají se jako normální lidé. Každý průměrně inteligentní člověk pochopí, že svůj odpad musí třídit, aby nebylo zatěžováno životní prostředí a hlavně, aby občané neplatili více za svoz odpadu ( V Českém Brodě 500 Kč na hlavu).

Grstuluji Vám k Vaší PR pane řediteli...nicméně s tím špiclováním fotopastmi to už trochu přeháníte...doufám, že máte vše povoleno od Úřadu na ochranu osobních dat - ověřím si to...
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 09.04.2013 09:19:44


Anonymní/i napsal (09.04.2013 08:53:11):

Čemu se divíte?
Místo toho,aby se to vyhazovalo třeba po škarpách,tak je lepší to vytřídit,ne.
Viděli jste,co je toho při silnicích?

Dobrý den, to že někteří lidé vhazují odpad do škarp svědčí o jejich inteligenci. Zvláště pokud jsou z Českého Brodu, jelikož pokud mají zaplacený polatek za svoz odpadu můžou taktéž uložit odpad zdarma do sběrného místa odpadu po předložení OP. Takže jak vidíte je to o inteligenci.A ještě jedna poznámka- škarpy patřící do starostlivosti TS Český Brod jsou vysbírané včetně černých skládek.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 09.04.2013 09:16:40


Anonymní/i napsal (09.04.2013 08:05:31):


Anonymní/i napsal (02.04.2013 08:13:33):

No u nás má každý odpadek(s nadsázkou)svou krabičku....
Plasty jsou jasné,papíry a sklo taky.Železo(plechovky,kov.víčka,různé drátky,šroubky)Jednou za čtvrt roku odvezeme do sběru a je toho taky hodně.A každá kačka se hodí.No a s tím tekostěnným hliníkem to byl pokus,ale sbíráme to rok a zdá se,že jsme ušetřili jednu plnou popelnici.....:-)

Tak to už je fakt absurdistán:)))

Dobrý den, proč absurdistán, chovají se jako normální lidé. Každý průměrně inteligentní člověk pochopí, že svůj odpad musí třídit, aby nebylo zatěžováno životní prostředí a hlavně, aby občané neplatili více za svoz odpadu ( V Českém Brodě 500 Kč na hlavu).
Anonymní

citovat

vloženo: 09.04.2013 08:53:11

Čemu se divíte?
Místo toho,aby se to vyhazovalo třeba po škarpách,tak je lepší to vytřídit,ne.
Viděli jste,co je toho při silnicích?
Anonymní

citovat

vloženo: 09.04.2013 08:05:31


Anonymní/i napsal (02.04.2013 08:13:33):

No u nás má každý odpadek(s nadsázkou)svou krabičku....
Plasty jsou jasné,papíry a sklo taky.Železo(plechovky,kov.víčka,různé drátky,šroubky)Jednou za čtvrt roku odvezeme do sběru a je toho taky hodně.A každá kačka se hodí.No a s tím tekostěnným hliníkem to byl pokus,ale sbíráme to rok a zdá se,že jsme ušetřili jednu plnou popelnici.....:-)

Tak to už je fakt absurdistán:)))
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 02.04.2013 09:12:47


Anonymní/i napsal (02.04.2013 08:13:33):

No u nás má každý odpadek(s nadsázkou)svou krabičku....
Plasty jsou jasné,papíry a sklo taky.Železo(plechovky,kov.víčka,různé drátky,šroubky)Jednou za čtvrt roku odvezeme do sběru a je toho taky hodně.A každá kačka se hodí.No a s tím tekostěnným hliníkem to byl pokus,ale sbíráme to rok a zdá se,že jsme ušetřili jednu plnou popelnici.....:-)

Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím
přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 02.04.2013 08:13:33

No u nás má každý odpadek(s nadsázkou)svou krabičku....
Plasty jsou jasné,papíry a sklo taky.Železo(plechovky,kov.víčka,různé drátky,šroubky)Jednou za čtvrt roku odvezeme do sběru a je toho taky hodně.A každá kačka se hodí.No a s tím tekostěnným hliníkem to byl pokus,ale sbíráme to rok a zdá se,že jsme ušetřili jednu plnou popelnici.....:-)
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.04.2013 20:38:32


Anonymní/i napsal (01.04.2013 18:30:14):

Doufám,že Vaše odpověď není apríl:-))),když je dneska prvního.
Já to s tím hliníkem myslím vážně.Máme toho pytel.Chtěli jsme zkusit,kolik že toho naše rodina(5 lidí)dokáže vyprodukovat za rok.No,dokážem toho hodně......

Dobrý večer,
o pracovních věcech a zvláště o třídění odpadu nežertuji ani když je dnes apríla:). Tato komodita se objevuje ve sběrném dvoře minimálně. Občané tuto komoditu nechávají jako součást plastů a ani firma Relimex, kam plasty svážíme, s tímto nemá problém. Pokud však donesete tento vytříděný odpad do sběrného dvora, bude předán dále ke zpracování. Přesto s tím správce sběrného místa nemá žádné zkušenosti. Další skupinou je méně vyskytovaný odpad od piv v plechu případně nealko nápojů. Na tento odpad jsme společně s f. EKO-KOM zpracovávali projekt. Tento odpad se také občas vyskytuje ve sběrném dvoře a předává se jako součást do sběrny se železným šrotem. Přesto klobouk dolů před Vaším výkonem. Pokud se zastavíte, váš příklad uvedu v některém článku Zpravodaje. Díky za město, že tak pečlivě třídíte.
Přeji hezký večer
Anonymní

citovat

vloženo: 01.04.2013 18:30:14

Doufám,že Vaše odpověď není apríl:-))),když je dneska prvního.
Já to s tím hliníkem myslím vážně.Máme toho pytel.Chtěli jsme zkusit,kolik že toho naše rodina(5 lidí)dokáže vyprodukovat za rok.No,dokážem toho hodně......
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.04.2013 16:17:37


Anonymní/i napsal (01.04.2013 15:19:36):

Dobrý den.
Je možné i v Českém Brodě uložit ve sběrném dvoře vytříděný tekostěnný hliník?(víčka od jogurtů,kalíšky od svíček apod...)
V některých městech už to možné je.Počítá se s tím i tady?


Dobrý den, je vidět, že v třídění odpadu jste určitě pokročili. Již někteří občané odevzdávali tuto komoditu také u nás v ČB. Jejich sice minimum, ale tuto možnost máte i Vy.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 01.04.2013 15:19:36

Dobrý den.
Je možné i v Českém Brodě uložit ve sběrném dvoře vytříděný tekostěnný hliník?(víčka od jogurtů,kalíšky od svíček apod...)
V některých městech už to možné je.Počítá se s tím i tady?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 08.02.2013 08:37:08


Renata V./i napsal (07.02.2013 21:04:38):

Děkuji za odpověď. Domnívám se, že by se dalo zjistit, kdo tam směsný odpad vyhazuje, někde jsem se dočetla, že technické služby disponují fotopastmi. Tipuji, že to tam nehází někdo, kdo má zaplacený odvoz odpadu.

Dobrý den,fotopastmi TS skutečně disponují, využíváme také kamerového systému.Nejedná se jenom o stání kontejnerů na tříděný odpad, ale také o černé skládky, tedy černou skládku ve Štolmíři v bývalém statku, která je však na soukromém pozemku vlastníka. A to je práce pro Odbor životního prostředí. Také si myslím, že kdo má zaplacený odpad, těžko tyto věci vyhazuje na tato místa.Zvláště, když občan s trvalým bydlištěm ve Štolmíři, může odložit odpad ve sběrném dvoře v Českém Brodě zdarma. Ale jde také o všímavost občanů, jde přeci o společné životní prostředí.
Renata V.

citovat

vloženo: 07.02.2013 21:04:38

Děkuji za odpověď. Domnívám se, že by se dalo zjistit, kdo tam směsný odpad vyhazuje, někde jsem se dočetla, že technické služby disponují fotopastmi. Tipuji, že to tam nehází někdo, kdo má zaplacený odvoz odpadu.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 05.02.2013 06:32:31


Renata V./i napsal (05.02.2013 01:35:49):

Dobrý den, bylo by možné přidat do Štolmíře k pomníčku, ke stávajícím kontejnerům na sklo a plasty, také kontejner na papír?

Na tetrapaky není ve Štolmíři žádný kontejner, jestli se nemýlím. Možná by stálo za zvážení umístění alespoň jednoho exempláře.

Dobrý den, ve Štolmíři se nám zatím nedaří efektivně nastolit třídění odpadu. V kompetenci to má naše pracovnice Petra Marková, která zde také bydlí. Problematické je, že nám do těchto kontejnerů ve větší míře neukáznění občané vkládají směsný a objemný odpad. Každopádně budu vaše návrhy s paní Markovou konzultovat a nějaké řešení určitě najdeme.
Přeji hezký den
Renata V.

citovat

vloženo: 05.02.2013 01:35:49

Dobrý den, bylo by možné přidat do Štolmíře k pomníčku, ke stávajícím kontejnerům na sklo a plasty, také kontejner na papír?

Na tetrapaky není ve Štolmíři žádný kontejner, jestli se nemýlím. Možná by stálo za zvážení umístění alespoň jednoho exempláře.
Renata V.

citovat

vloženo: 05.02.2013 01:34:32

Dobrý den, bylo by možné přidat do Štolmíře k pomníčku, ke stávajícím kontejnerům na sklo a plasty, také kontejner na papír?

Na tetrapaky není ve Štolmíři žádný kontejner, jestli se nemýlím. Možná by stálo za zvážení umístění alespoň jednoho exempláře.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 03.01.2013 11:55:20


Anonymní/i napsal (03.01.2013 09:12:19):

Já nemyslím,že by to bylo dílo jen \'hrabáčů\'.A pokud to bude uzavřené,tak tam lidi budou házet bordel,kam se trefěji.Pořád nad řešením přemýšlím,i když se mne to netýká(bydlím v jiné lokalitě)Ale zajímá mne to.Třeba u nás v ulici se mi povedlo přesvědčit dva lidi,kteří začli víc třídit.Teda se to povedlo mojim dětem.Protože ty lidi byli zvědaví,jak je možné,že při pěti lidech máme za čtrnáct dní jen třetinu popelnice plnou.

Dobrý den, musím Vás opravdu pochválit. Je mi naprosto jasné, že to jde. I pan starosta mi potvrdil, že po přestěhování do rodinného domu díky třídění odpadu mu stačí 14 denní cyklus svozu.
Bohužel anonymita sídliště a právě uváděné dvě stání je velký problém. Každopádně se s problémem musí poprat SBD Kolín a jednotlivá bytová družstva.Na druhou stranu si u TS můžou objednat každodenní úklid, ale nikoli zdarma nebo si uklízet dle rozdělovníku.
Však uvidíme do konce měsíce ledna.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 03.01.2013 09:12:19

Já nemyslím,že by to bylo dílo jen "hrabáčů".A pokud to bude uzavřené,tak tam lidi budou házet bordel,kam se trefěji.Pořád nad řešením přemýšlím,i když se mne to netýká(bydlím v jiné lokalitě)Ale zajímá mne to.Třeba u nás v ulici se mi povedlo přesvědčit dva lidi,kteří začli víc třídit.Teda se to povedlo mojim dětem.Protože ty lidi byli zvědaví,jak je možné,že při pěti lidech máme za čtrnáct dní jen třetinu popelnice plnou.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 02.01.2013 10:17:36


Anonymní/i napsal (02.01.2013 07:55:42):

Teda povím vám,že jít kolem popelnic na sídlišti-to je něco.Nejvíc mé dítě dostalo to,že hned vedle ontejneru na elektroodpad ležely žehličky,toustovač ap....
A ta vrstava neroztříděného \'materiálu\'.Přitom tam maji kontejnery na tříděnýodpad!A sběrný dvůr z rohem!Je to hnus.

Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím. Bytová družstva na sídlišti Na Cihelně si od TS objednala za poplatek úklid těchto dvou stání 1x týdně, což TS zabezpečují. Právě dnes (ve středu) se provádí vývoz nádob včetně úklidu. Pokud si objednají častější úklid, rozhodně to není problém, ale bude je to ročně stát finance. Úklid kolem popelnic si v rámci úklidu provádí každé bytové družstvo samo. To, že na sídlišti lidé málo třídí, je z tohoto pohledu jasné.
Každopádně během ledna si bytová družstva objednala uzavření těchto kontejnerových stání z důvodů působících hrabačů, kteří zde z části dělají nepořádek. Třídit odpad je však nutnost, jelikož právě tito občané mohou příště ovlivnit zvýšení poplatku za odpad, který nyní zůstal ve výši 500 Kč.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 02.01.2013 07:55:42

Teda povím vám,že jít kolem popelnic na sídlišti-to je něco.Nejvíc mé dítě dostalo to,že hned vedle ontejneru na elektroodpad ležely žehličky,toustovač ap....
A ta vrstava neroztříděného "materiálu".Přitom tam maji kontejnery na tříděnýodpad!A sběrný dvůr z rohem!Je to hnus.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 19.09.2012 13:02:50


Anonymní/i napsal (19.09.2012 11:55:38):


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (15.09.2012 09:52:41):


Anonymní/i napsal (14.09.2012 15:49:22):

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat, zda by bylo možné umístit ještě jeden kontejner na papír do Kollárovy ulice k divadlu. Kontejner tu bývá již 2 - 3 den plný (častokrát kartonovými krabicemi z blízkých obchodů). Mnoho lidí to pak řeší tím, že papír vkládají do jiných kontejnerů.
Předem moc děkuji za kladné vyřízení.

Dobrý den, uvidíme, co se s tím dá dělat. V tomto období bychom od EKO-KOMU měli dostat nějaké kontejnery na tříděný odpad, pokusím se toto místo doplnit. Jednotlivá kontejnerová místa monitorujeme a někteří neukáznění občané nebo firmy nám tento krabicový papír (krabice apod.) nesešlapávají, a proto se kontejner okamžitě zaplní. To je ten hlavní problém u modrých . V současné době kolují nad těmito místy fotopasti, které TS získaly. Právě tito neukáznění občané budou na základě monitoringu řešeni v přestupkovém řízení. Také firmy a živnostníci jsou od minulého měsíce kontrolováni, zda mají uzavřené smlouvy na likvidaci směsného a tříděného odpadu.
Každopádně se budu snažit tento kontejner doplnit.


Dobrý den, dnes umístili pracovníci TS Český Brod zmiňovaný modrý kontejner do Kolárové ulice k divadélku.

Kontejner byl opatřen nápisy od firmy EKO-KOM
Anonymní

citovat

vloženo: 19.09.2012 11:55:38


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (15.09.2012 09:52:41):


Anonymní/i napsal (14.09.2012 15:49:22):

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat, zda by bylo možné umístit ještě jeden kontejner na papír do Kollárovy ulice k divadlu. Kontejner tu bývá již 2 - 3 den plný (častokrát kartonovými krabicemi z blízkých obchodů). Mnoho lidí to pak řeší tím, že papír vkládají do jiných kontejnerů.
Předem moc děkuji za kladné vyřízení.

Dobrý den, uvidíme, co se s tím dá dělat. V tomto období bychom od EKO-KOMU měli dostat nějaké kontejnery na tříděný odpad, pokusím se toto místo doplnit. Jednotlivá kontejnerová místa monitorujeme a někteří neukáznění občané nebo firmy nám tento krabicový papír (krabice apod.) nesešlapávají, a proto se kontejner okamžitě zaplní. To je ten hlavní problém u modrých . V současné době kolují nad těmito místy fotopasti, které TS získaly. Právě tito neukáznění občané budou na základě monitoringu řešeni v přestupkovém řízení. Také firmy a živnostníci jsou od minulého měsíce kontrolováni, zda mají uzavřené smlouvy na likvidaci směsného a tříděného odpadu.
Každopádně se budu snažit tento kontejner doplnit.


Dobrý den, dnes umístili pracovníci TS Český Brod zmiňovaný modrý kontejner do Kolárové ulice k divadélku.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 15.09.2012 09:52:41


Anonymní/i napsal (14.09.2012 15:49:22):

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat, zda by bylo možné umístit ještě jeden kontejner na papír do Kollárovy ulice k divadlu. Kontejner tu bývá již 2 - 3 den plný (častokrát kartonovými krabicemi z blízkých obchodů). Mnoho lidí to pak řeší tím, že papír vkládají do jiných kontejnerů.
Předem moc děkuji za kladné vyřízení.

Dobrý den, uvidíme, co se s tím dá dělat. V tomto období bychom od EKO-KOMU měli dostat nějaké kontejnery na tříděný odpad, pokusím se toto místo doplnit. Jednotlivá kontejnerová místa monitorujeme a někteří neukáznění občané nebo firmy nám tento krabicový papír (krabice apod.) nesešlapávají, a proto se kontejner okamžitě zaplní. To je ten hlavní problém u modrých . V současné době kolují nad těmito místy fotopasti, které TS získaly. Právě tito neukáznění občané budou na základě monitoringu řešeni v přestupkovém řízení. Také firmy a živnostníci jsou od minulého měsíce kontrolováni, zda mají uzavřené smlouvy na likvidaci směsného a tříděného odpadu.
Každopádně se budu snažit tento kontejner doplnit.
Anonymní

citovat

vloženo: 14.09.2012 15:49:22

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat, zda by bylo možné umístit ještě jeden kontejner na papír do Kollárovy ulice k divadlu. Kontejner tu bývá již 2 - 3 den plný (častokrát kartonovými krabicemi z blízkých obchodů). Mnoho lidí to pak řeší tím, že papír vkládají do jiných kontejnerů.
Předem moc děkuji za kladné vyřízení.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 02.04.2012 07:42:13


Anonymní/i napsal (02.04.2012 07:21:32):

Dobrý den, děkuji za informaci. Je ale divné, pokud vyváželi ve čtvrtek, že v neděli jedno víko nešlo otevřít a z druhého koukal plný pytel textilu. Nevadí, počkám na další víkend. Hezký den.

Dobrý den, ve čtvrtek minulý týden jsem s nimi mluvil v TS, kdy vyváželi i náš kontejner ve SD. Kontejner se plní velmi rychle, což je ale pro město velmi dobré. Ušetří se na skládkovném a ještě se pomůže potřebným.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 02.04.2012 07:21:32

Dobrý den, děkuji za informaci. Je ale divné, pokud vyváželi ve čtvrtek, že v neděli jedno víko nešlo otevřít a z druhého koukal plný pytel textilu. Nevadí, počkám na další víkend. Hezký den.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.04.2012 16:31:06


Anonymní/i napsal (01.04.2012 12:37:44):

Dobrý den,
chtěla jsem odvézt nepoužívaný textil do kontejneru u Lidlu, bohužel nejde ani otevřít, asi je plný. Mohl byste prosím, objednat odvoz? Děkujeme moc.

Dobrý den, kontejner na textil mezi Lidlem a Penny se vyváží Diakonií Broumov každý čtvrtek (tento týden to bylo 29.3.2012), příští týden bude vývoz dle plánu této firmy 4.4.2012 v odpoledních hodinách. Také můžete využít stejný typ kontejneru, který je umístěn v TS Český Brod Palackého 339 a je přístupný od 06.00-14.30 nebo v pracovní době sběrného místa odpadu včetně soboty dopoledne.
Anonymní

citovat

vloženo: 01.04.2012 12:37:44

Dobrý den,
chtěla jsem odvézt nepoužívaný textil do kontejneru u Lidlu, bohužel nejde ani otevřít, asi je plný. Mohl byste prosím, objednat odvoz? Děkujeme moc.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 25.01.2012 21:18:12


B.Sadecký/i napsal (25.01.2012 20:08:29):

Beru zpět, stromek sice neodvezli s obsahem biopopelnice, ale později byl přece jen odvezen. Děkuji.

Máte pravdu, stromky odváželo jiné vozidlo z důvodu štěpkování stromku. (V Hořátvi-kompostárně stromky nechtějí vcelku, dochází ke štěpkování).
B.Sadecký

citovat

vloženo: 25.01.2012 20:08:29

Beru zpět, stromek sice neodvezli s obsahem biopopelnice, ale později byl přece jen odvezen. Děkuji.
B.Sadecký

citovat

vloženo: 25.01.2012 18:04:13

Dobrý den, vánoční stromek jsem tedy podle Vaší rady z 18.1.2012 dal ve středu 25.1. k biopopelnici, bohužel však nebyl odvezen. Jak to tedy je ?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 18.01.2012 06:38:24


B.Sadecký/i napsal (17.01.2012 22:40:53):

Dotaz: Zajišťují Technické služby nějakým způsobem likvidaci vánočních stromků? Je možno přidat stromky nebo aspoň větvičky z nich k bioodpadu? Poslal jsem vám tento dotaz již před 3 dny mailem - přes rubriku \'Napište nám\' , ale bohužel mi nikdo neodpověděl.

Dobrý den,vánoční stromek je biodpad, tedy možné uložit do nádoby k tomu určené. Každoročně je možnost likvidovat vánoční stromky donesením do sběrného místa v Palackého ulici. Jelikož je to specifikum, které se objevuje 1x za rok, při svozu košů tyto stromky svážíme. Občan hlavně na sídlištivyhazuje vánoční stromek z okna a někdy ho ani nedá ke kontejnerům, kde se odebírá odpad. Ani si neuvědomuje, že porušuje vyhlášku města o odpadu. Je možné dát také stromek k biopopelnici při pravidelném svozu bioodpadu (příští týden-sudý týden)
Přeji hezký den
B.Sadecký

citovat

vloženo: 17.01.2012 22:40:53

Dotaz: Zajišťují Technické služby nějakým způsobem likvidaci vánočních stromků? Je možno přidat stromky nebo aspoň větvičky z nich k bioodpadu? Poslal jsem vám tento dotaz již před 3 dny mailem - přes rubriku "Napište nám" , ale bohužel mi nikdo neodpověděl.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 07.01.2012 15:05:10


Anonymní/i napsal (07.01.2012 14:38:30):

Kam prosím vás s polystyrénem?Mám doma trochu z pol.desek a vytříděné polystyrénové tácky.

Dobrý den, čistý polystyrén můžete dát do sběrného dvora TS. Bude nadále využit při výrobě. Odebírá ho od nás firma z Liblic.I znečištěný polystyrén můžete uložit ve sběrném dvoře, bude zlikvidován na skládce odpadu. Při menším množství ho můžete také dát do žlutého kontejneru na plasty.
Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 07.01.2012 14:38:30

Kam prosím vás s polystyrénem?Mám doma trochu z pol.desek a vytříděné polystyrénové tácky.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 24.11.2011 11:59:12


Anonymní/i napsal (24.11.2011 11:02:38):

Dobrý den.Při úklidu naší zahrady jsem objevila pod hlínou a nánosy,plechovou velkou nádobu-prý je v tom parafín.Mohu to odvézt do sběrného dvora?Má to asi 50 kg-ne li víc.

Dobrý den, každopádně to přivezte, něco s tím provedeme.
Anonymní

citovat

vloženo: 24.11.2011 11:02:38

Dobrý den.Při úklidu naší zahrady jsem objevila pod hlínou a nánosy,plechovou velkou nádobu-prý je v tom parafín.Mohu to odvézt do sběrného dvora?Má to asi 50 kg-ne li víc.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 03.11.2011 13:29:34


Roman/i napsal (02.11.2011 18:23:43):

Nový kontejner je na místě,díky!A jestě se objevil jeden šotek-odešla \'na věčnost\'výbojka v té chodníkové lampě právě u kontejnerů v Roháčově.Až pojede pan Malý okolo,může se na to podívat?Děkujeme.

Zdravím, nějaké kontejnery do konce listopadu příjdou, ale jeden jsme oželeli na sběrném místě. Tak ho tam máte. p. Malý o světle ví a opraví ho, Zatím
Roman

citovat

vloženo: 02.11.2011 18:23:43

Nový kontejner je na místě,díky!A jestě se objevil jeden šotek-odešla "na věčnost"výbojka v té chodníkové lampě právě u kontejnerů v Roháčově.Až pojede pan Malý okolo,může se na to podívat?Děkujeme.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.11.2011 19:10:54


Roman/i napsal (01.11.2011 19:02:09):

Dobrý večer,pane řediteli,nebylo by možné \'posílit\' v Roháčově ulici počet modrých kontejnerů na papír?Ten jeden,který nahradil dva vypálené,je zcela nedostačující a navíc četnost vyvážení také není moc domyšlená-stačí dva-tři dny po svozu a papír přetéká ven a povaluje se všude okolo.Je-li možná náprava,díky za ni!Přeji hezký večer.

Dobrý den, s navýšením kontejnerů v Roháčově ulici se počítá o jeden kontejner modrý a pravděpodobně o jeden kontejner žlutý jakmile tyto kontejnery obdržíme od firmy Eko-kom, každopádně termín je do konce roku. Četnost svozů ve městě je rozhodně dostačující a to u papíru 1x týdně a plastů také 1x týdně.Kontejnerová stání jsou pravidelně min. 2x v týdnu kontolována a prováděn pořádek.
Přeji také krásný večer a nápravu zjednáme co nejdříve.
Roman

citovat

vloženo: 01.11.2011 19:02:09

Dobrý večer,pane řediteli,nebylo by možné "posílit" v Roháčově ulici počet modrých kontejnerů na papír?Ten jeden,který nahradil dva vypálené,je zcela nedostačující a navíc četnost vyvážení také není moc domyšlená-stačí dva-tři dny po svozu a papír přetéká ven a povaluje se všude okolo.Je-li možná náprava,díky za ni!Přeji hezký večer.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 30.09.2011 05:50:45


Anonymní/i napsal (29.09.2011 14:11:48):

Plno lidí si to nedovede představit.My necháváme vyvážet popelnici jednou za 14 dní,je nás v domku 5 a je poloprázdná.Plno věcí doma skompostujeme a hodně moc třídíme.I děti.Mu seji ze školy domů přinést vše,co jim zbyde po svačině-papírky,slupky,ohryzky,obaly od sladkostí.A doma se to uloží na patřičná místa.Bohužel plno lidí na to kašle a nehoději ani petku do kontejneru.Je to škoda.

Naprosto s Vámi souhlasím, bydlíme s manželkou v rodinném domě a máme k dispozici tu nejmenší nádobu na směsný odpad (120l). Vše vytřídíme včetně bioodpadu a tudíš nám zbyde minimální odpad. Pokud rodina minimálně o 4 lidech třídí a vezme si nádobu o objemu 240l, musí ji to bohatě stačit.
Je to malá zodpovědnost těchto občanů vůči životnímu prostředí.Škoda to rozhodně je, ale nesmí se to vzdávat.
Anonymní

citovat

vloženo: 29.09.2011 14:11:48

Plno lidí si to nedovede představit.My necháváme vyvážet popelnici jednou za 14 dní,je nás v domku 5 a je poloprázdná.Plno věcí doma skompostujeme a hodně moc třídíme.I děti.Mu seji ze školy domů přinést vše,co jim zbyde po svačině-papírky,slupky,ohryzky,obaly od sladkostí.A doma se to uloží na patřičná místa.Bohužel plno lidí na to kašle a nehoději ani petku do kontejneru.Je to škoda.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 29.09.2011 12:17:34


Anonymní/i napsal (29.09.2011 10:44:09):

Když už doma třídíme každičký papírek a střípek..:),kam třeba můžem odnést hliníková víčka od jogurtů,paštik atd...?Máme jich (od ledna)doma už plný pytel.

Dobrý den, je vidět, že by si z Vás někteří Broďáci (co vůbec netřídí odpad měli vzít příklad. Kdyby to dělal jako Vy každý, tak na skládku komunálního odpadu do Radimi vozíme jen minimum. Na uvedený odpad odběratele máme (jedná se o firmu v Mníšku pod Brdy), ale toto je běh na dlouhou trať. S jedním pytlem jezdit do uvedené firmy je přepych. Ale nezoufejme, nyní jsme vyřešili bioodpad a zase jsme o krok dále. Mimochodem, od příštího roku se bude v liché týdny svážet směsný komunální odpad a v sudé týdny bioodpad. Takže zase posun a kdo třídí nemůže mít problém s množstvím. A k Vaší otázce- bohužel zatím do sběrného dvora. Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 29.09.2011 10:44:09

Když už doma třídíme každičký papírek a střípek..:),kam třeba můžem odnést hliníková víčka od jogurtů,paštik atd...?Máme jich (od ledna)doma už plný pytel.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 24.09.2011 09:35:26


Anonymní/i napsal (23.09.2011 17:33:28):

Tak my jak blbci třídíme každý papírek a šroubeček,a když jdu ráno přez sídliště do školky-někdy to je na silný žaludek....Mají tam kontejnery na tříděný odpad,ale z normálních jejich popelnic to padá-fuj!Sousedka dvakrát za sebou hodila do popelnice,co tam nepatří,a už měla papírek u dveří,že jí to vyvážet nebudou.Na lidi na sídlišti je jiný metr?

Dobrý den, na občany na sídlišti rozhodně jiný metr není. Ale pokud si uvědomíte, co je anonymita sídliště, pak rychle pochopíte. Již velký problém u sídliště bylo docílit, aby nedávali občané ke kontejnerovým místům velkoobjemový odpad. To se již podařilo, jelikož byli jednotlivá družstva pokutována. Cesta třídění na sídliště, kde žije tolik rodin je zdlouhavá. Nebo máte nějaký nápad? Každopádně na tom město a TS pracují. Ale nemůžeme ke každé popelnici postavit městského strážníka. Každopádně děkuji těm, kteří maximálně třídí odpad. Proto máte také zdarma popelnice na bioodpad.Přeji hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 23.09.2011 17:33:28

Tak my jak blbci třídíme každý papírek a šroubeček,a když jdu ráno přez sídliště do školky-někdy to je na silný žaludek....Mají tam kontejnery na tříděný odpad,ale z normálních jejich popelnic to padá-fuj!Sousedka dvakrát za sebou hodila do popelnice,co tam nepatří,a už měla papírek u dveří,že jí to vyvážet nebudou.Na lidi na sídlišti je jiný metr?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.08.2011 12:26:47


Tomas/i napsal (01.08.2011 10:53:52):

Dobrý den,
chci se informovat jaký je režim pro hnědé BIO popelnice. Kdy se např. budou vyvážet ? Jak se dovím o vyvážení ?
Děkuji

Dobrý den, popelnice na bioodpad se budou vyvážet do konce roku 2011 ve zkušebním provozu takto:
svoz byl zahájen 1.8.2011 tedy v pondělí, kdy se bude svážet celý Český Brod a dále 1x za 14 dnů vždy v pondělí
další obce Liblice tento čtvrtek a dále 1x za 14 dnů vždy ve čtvrtek
Zahrady a Štolmíř tento pátek a dále 1x za 14 dnů vždy pátek.
Tyto Informace obdržela každá nemovitost do schránky před 20.7.2011, veškeré informace vyšly na webových stránkách města, TS, ve Zpravodaji Dále je občané získaly během výdeje nádob v TS. Myslím si, že tato činnost byla pro občany dostatečná.
Přeji hezký den
Tomas

citovat

vloženo: 01.08.2011 10:53:52

Dobrý den,
chci se informovat jaký je režim pro hnědé BIO popelnice. Kdy se např. budou vyvážet ? Jak se dovím o vyvážení ?
Děkuji
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 02.07.2011 20:50:06


Pospíšil Evžen/i napsal (02.07.2011 18:49:27):

Větší množství kontejnerů na plast by stálo za úvahu - resp. je prováděn průzkum využití kontejnerů na plast na jednotlivých místech? - V Kollárově ulici u divadla J.K. Tyla je již v pátek kontejner na plast též plný.....
Děkuji
Dobrý den, průzkum jednotlivých kontejnerových stání (naplněnosti kontejnerů) je prováděn pracovníky svozu tříděného odpadu a týká se všech komodit včetně tetrapaků. Na podzim se počítá s nákupem několika kontejnerů předevěím na plast a papír a některá místa budou posílena. Nebude se navyšovat počet svozů, ale posílení některých stanovišť. Přeplněný kontejner má taky za příčinu nesešlapávání plastových lahví občany a dalšího odpadu případně odkládání objemného odpadu (patří zdarma do sběrného dvora)k těmto kontejnerovým místům. Právě stanovišt, které uvádíte zeje často velkým nepořádkem, který občané dělají. Naposledy v pátek 1.7.2011 odložené velké skleněné akvárium. Právě na tyto věci se v poslední době zaměžujeme. Nechápu, když občan s trvalým bydlištěm v Českém Brodě odloží objemný odpad u kontejnerového místa a přitom tento odpad 4x týdně může zdarma odložit ve sběrném dvoře. A to je právě ta ukázněnost a slušnost o které píši. Přeji hezký den


Pospíšil Evžen

citovat

vloženo: 02.07.2011 18:49:27

Větší množství kontejnerů na plast by stálo za úvahu - resp. je prováděn průzkum využití kontejnerů na plast na jednotlivých místech? - V Kollárově ulici u divadla J.K. Tyla je již v pátek kontejner na plast též plný.....
Děkuji
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 18.05.2011 13:23:26


hanka/i napsal (18.05.2011 12:15:03):

Ptala jsem se proto,že např v ulici Maroldova(možná i jinde)je krátce po vyvežení opět plný kontejner s plastama.Ti zdatanější a trpěliví jedinci oběhnou ještě kontejnery v okolí,ti línější to cpou do již plného kontejneru hlava nehlava nebo v krajním případě bývají tašky s odpadem vedle kontejneru,z kterého to kolikrát i padá.
Dobrý den, kontejnerová místa se pravidelně uklízejí v rámci svozu košů a to vždy v pondělí a v pátek a dále v rámci svozu papíru tedy každé pondělí a v rámci svozu plastů ve čtvrtek. Občas se stává že občané dávají ke kontejnerovým místům objemný odpad, ačkoli ho mohou uložit do sběrného dvora zdarma. Proto se tyto místa pravidelně kontrolují. K navyšování počtu svozů určitě nedojde, jelikož se jedná o jednotlivá místa a navýšili bychom náklady, které jsou s tím spojené. Spíše jdeme cestou posilování počtu kontejnerů na kontejnerových místech. Takže v září doplníme místo v Maroldově ulici o jeden kontejner na plasty.

hanka

citovat

vloženo: 18.05.2011 12:15:03

Ptala jsem se proto,že např v ulici Maroldova(možná i jinde)je krátce po vyvežení opět plný kontejner s plastama.Ti zdatanější a trpěliví jedinci oběhnou ještě kontejnery v okolí,ti línější to cpou do již plného kontejneru hlava nehlava nebo v krajním případě bývají tašky s odpadem vedle kontejneru,z kterého to kolikrát i padá.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 17.05.2011 15:30:34


hanka/i napsal (17.05.2011 15:22:40):

Dobrý den.Jak často se vyvážejí kontejnery s tříděným odpadem?Nechci odkazy,ale přímou odpověď.Děkuju,Hanka.

Dobrý den,
svoz plastů probíhá každý čtvrtek, papír každé pondělí, tetrapaky 1x za měsíc po naplnění kontejnerů, sklo v kontejnerech o velikosti 1100 L 1x za měsíc a sklo -zvony 1x za 2-3 měsíce.V letních měsících zpravidla od června do září svoz plastů 2x týdně a to v pondělí a ve čtvrtek.

hanka

citovat

vloženo: 17.05.2011 15:22:40

Dobrý den.Jak často se vyvážejí kontejnery s tříděným odpadem?Nechci odkazy,ale přímou odpověď.Děkuju,Hanka.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 26.04.2011 13:35:59


hanka/i napsal (26.04.2011 11:03:29):

K tomu třídění-Doma mi říkají \'bufeťák\'.Protože když vidím,jak vynáší koš moje neteř,okamžitě jí to seberu a jdu třídit...:-))).Ne,že bych tím byla poedlá,ale když vidím,že jde do popelnice vysypat směs plastů,čistých papírů a plechovek,nedá mi to nezasáhnout.:-))Moje malé děti tříději automaticky už od velmi útlého věku a cítí se důležitě,když mohou jít sami vysypat vytříděný odpad do kontejneru.Nebo i upozorní své kamarády,že to či ono do koše nepatří a do kterého kontejneru se to má hodit.To je rotomilé.Dokonce s tím poučují i tatínka(ten toto neřeší a není příznivcem).

Dobrý den, vše je o lidech, také jsem před pěti lety netřídil a nyní se ženou třídíme pořád. Až se začne vyvážet bioodpad a odpad z kuchyní, kdo třídí, nebude mít do koše na směsný odpad co dát, držím Vám palce:)
hanka

citovat

vloženo: 26.04.2011 11:03:29

K tomu třídění-Doma mi říkají "bufeťák".Protože když vidím,jak vynáší koš moje neteř,okamžitě jí to seberu a jdu třídit...:-))).Ne,že bych tím byla poedlá,ale když vidím,že jde do popelnice vysypat směs plastů,čistých papírů a plechovek,nedá mi to nezasáhnout.:-))Moje malé děti tříději automaticky už od velmi útlého věku a cítí se důležitě,když mohou jít sami vysypat vytříděný odpad do kontejneru.Nebo i upozorní své kamarády,že to či ono do koše nepatří a do kterého kontejneru se to má hodit.To je rotomilé.Dokonce s tím poučují i tatínka(ten toto neřeší a není příznivcem).
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 04.02.2010 14:54:15


HL/i napsal (04.02.2010 14:43:58):

Děkuji za informaci a přeji pěkný den.

Vám také:)
HL

citovat

vloženo: 04.02.2010 14:43:58

Děkuji za informaci a přeji pěkný den.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 29.01.2010 14:43:18


HL/i napsal (29.01.2010 10:18:35):

Dobrý den,včera jsem vyhazovala papírové kartony a noviny do modrého kontejneru a všimla jsem si, že tam někdo vyhodil pytel \'domácího\' odpadu. Chtěla jsem se zeptat, jak se tedy bude postupovat,az se to při odvozu zjistí, bude tento odpad odvezen jako odpad z popelnic, nebo se odveze jako vytříděný s tím, že pytel bude odstraněn někde na lince? Děkuji.

Dobrý den, vše je to o lidech. Stát se to může, každopádně na lince v Brandýse nad Labem bude tento pytel odstraněn.Občas se nám stává, že do kontejneru na tetrapaky někdo nahází staré hadry, postupuje se stejně.Každopádně se nenechte těmito lidmi odradit od třídění.
HL

citovat

vloženo: 29.01.2010 10:18:35

Dobrý den,včera jsem vyhazovala papírové kartony a noviny do modrého kontejneru a všimla jsem si, že tam někdo vyhodil pytel "domácího" odpadu. Chtěla jsem se zeptat, jak se tedy bude postupovat,az se to při odvozu zjistí, bude tento odpad odvezen jako odpad z popelnic, nebo se odveze jako vytříděný s tím, že pytel bude odstraněn někde na lince? Děkuji.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 04.01.2010 20:18:19


Jakub Nekolný/i napsal (04.01.2010 16:55:17):

Dobrý den, za minulý rok byly uloženy tři blokové pokuty za neuklizení výkalů po psech dle platné vyhlášky města. V ostatních případech byl tento přestupek řešen domluvou.

Děkuji za upřesnění odpovědi
Jakub Nekolný

citovat

vloženo: 04.01.2010 16:55:17

Dobrý den, za minulý rok byly uloženy tři blokové pokuty za neuklizení výkalů po psech dle platné vyhlášky města. V ostatních případech byl tento přestupek řešen domluvou.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 30.12.2009 21:55:07


Anonymní/i napsal (18.12.2009 20:10:31):

Dobrý den, rád bych vědel, kolikrát v letošním roce pokutovala, případně alespoň upozornila hlídka městské policie majitele psů za nedodržování čistoty města?

Dobrý den,
městskou policii řídí starosta města, při jeho nepřítomnosti místostarosta města.Jediným mým zdrojem o této situaci, je hlášení městské policie, které jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách města ČB, ale tuto informaci jsem zde nikdy nezaregistroval. Ale je fakt, že v Českém Brodě nežiji tak dlouho:)
Anonymní

citovat

vloženo: 18.12.2009 20:10:31

Dobrý den, rád bych vědel, kolikrát v letošním roce pokutovala, případně alespoň upozornila hlídka městské policie majitele psů za nedodržování čistoty města?
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 17.11.2009 12:55:51


Šoupalová/i napsal (16.11.2009 22:54:53):

Dobrý den,
opravdu velmi děkuji, že se mými (našimi) podněty zabýváte, a to ještě v tak bleskové odezvě. V českých luzích a hájích věc nevídaná :-)

Ano, někteří pejskaři si neuvědomují, že za svého miláčka zodpovídají od hlavy až k patě, resp. k hromádce :-) nebo jsou prostě jen líní. Je smutné, že to za ně musí řešit někdo jiný. Každopádně díky za pravidelný úklid. Vaše sdělení o plné nádobě mě šokovalo, ač situaci znám ...
Díky a hodně sil!


Dobrý den,
naopak, Vaše podněty nám pomáhají, co občany v které části města štve, trápí a my chceme svojí činností okamžitě reagovat.Samozřejmě jsme ovlivňováni rozpočtem,který je pro nás směrodatný.Naši činnost chceme maximálně zmechanizovat a udělat,co největší množství práce.Je důležité, že většina obyvatel města jsou naprosto normální lidé a s těmi ostatními tzv.nepřizpůsobivými se musíme vypořádat.To jsou také někteří pejskaři.Je však skvělé, že nám město(zvláště za přispění p. místostarosty Jakuba Nekolného) umožnilo nakoupit třeba techniku, která je schopná tyto psí exkrementy likvidovat v krátkém čase.Každopádně děkuji za podporu, která mě neustále posiluje a bude posilovat v další práci. Moc děkuji a přeji Vám hezký den
Šoupalová

citovat

vloženo: 16.11.2009 22:54:53

Dobrý den,
opravdu velmi děkuji, že se mými (našimi) podněty zabýváte, a to ještě v tak bleskové odezvě. V českých luzích a hájích věc nevídaná :-)

Ano, někteří pejskaři si neuvědomují, že za svého miláčka zodpovídají od hlavy až k patě, resp. k hromádce :-) nebo jsou prostě jen líní. Je smutné, že to za ně musí řešit někdo jiný. Každopádně díky za pravidelný úklid. Vaše sdělení o plné nádobě mě šokovalo, ač situaci znám ...
Díky a hodně sil!
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 06.11.2009 10:59:07


Ing. Miroslav Kruliš/i napsal (05.11.2009 14:50:48):

Dobrý den, jsem rád, že jste spokojená.Co se týká psích miláčků, ale především majitelů těchto zvířat: můžeme je rozdělit na odpovědné, slušné, kteří si sebou nosí vlastní pytlíky a odhazují je do košů případně kontejnerů. Těch je a to jsem rád větší procento. Mimochodem vyhláška týkající se pejskařů je velice kvalitně zpracována městem, pak už jen záleží na lidech, městské policii a všímavosti občanů. Druhá skupina jsou takzvaní chytráci, kteří si myslí, že si můžou mimo svůj domov dělat co chtějí. Ale určitě je jich méně.Každopádně od zítřka minimálně 1x za týden Vaší zonu navštíví pracovník TS na čtyřkolce se zabudovaným vysavačem, který tyto exkrementy odstraňuje i v ostatních částech města.Toto jsme odkoukali v Praze. Držáky se sáčky na psí exkrementy k Vám umístíme minimálně na třech místech. Je to pomoc města, ale ne povinnost. Pravidelně je budeme doplňovat. Zatím máme problém s košema, které jsme již všechny v letošním roce spotřebovali, pracujeme v omezeném rozpočtu, ale pokusím se něco s tím udělat.Každopádně se na Vaši domovskou zonu zaměříme nejen při zimní údržbě, ale v příštím roce na opravu rozbitých světel (koulí), rozbitého chodníku, ale také komunikace (to řešíme v reklamaci již v tomto roce.Zatím vydržte, každopádně pro to udělám maximum.
Přeji Vám hezký den

Ještě k úklidu psích exkrementů ve Vaší obytné zoně: náš pracovník zde dne 6.11.2009 prováděl úklid psích exkrementů a naplnil jednu celou nádobu vysavače čtyřkolky.Stav skutečně neutěšený.Každopádně jednou týdně zde bude provádět úklid nadále,hezký den
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 05.11.2009 14:50:48

Dobrý den, jsem rád, že jste spokojená.Co se týká psích miláčků, ale především majitelů těchto zvířat: můžeme je rozdělit na odpovědné, slušné, kteří si sebou nosí vlastní pytlíky a odhazují je do košů případně kontejnerů. Těch je a to jsem rád větší procento. Mimochodem vyhláška týkající se pejskařů je velice kvalitně zpracována městem, pak už jen záleží na lidech, městské policii a všímavosti občanů. Druhá skupina jsou takzvaní chytráci, kteří si myslí, že si můžou mimo svůj domov dělat co chtějí. Ale určitě je jich méně.Každopádně od zítřka minimálně 1x za týden Vaší zonu navštíví pracovník TS na čtyřkolce se zabudovaným vysavačem, který tyto exkrementy odstraňuje i v ostatních částech města.Toto jsme odkoukali v Praze. Držáky se sáčky na psí exkrementy k Vám umístíme minimálně na třech místech. Je to pomoc města, ale ne povinnost. Pravidelně je budeme doplňovat. Zatím máme problém s košema, které jsme již všechny v letošním roce spotřebovali, pracujeme v omezeném rozpočtu, ale pokusím se něco s tím udělat.Každopádně se na Vaši domovskou zonu zaměříme nejen při zimní údržbě, ale v příštím roce na opravu rozbitých světel (koulí), rozbitého chodníku, ale také komunikace (to řešíme v reklamaci již v tomto roce.Zatím vydržte, každopádně pro to udělám maximum.
Přeji Vám hezký den
Anonymní

citovat

vloženo: 05.11.2009 13:40:27

Dobrý den, pane řediteli,

děkuji za bleskové vyřízení mé žádosti. Nyní je situace určitě o 100 procent lepší.
V souvislosti s inkriminovaným místem mám ještě jeden podnět. Příslušný roh, kde původně stály kontejnery, je velmi častou zastávkou psích miláčků našich pejskařů, bohužel tam po nich často zůstane nevzhledná a páchnoucí hromádka, někdy i hromada. Jak jsem již psala, v oblasti se pohybuje spousta dětí, jejich matky při procházkách obhlížejí chodník několik metrů dopředu a hlásí, kde si mají ratolesti dát pozor a čemu se vyhnout. Dokonce i proběhnout se po trávě je značně riskantní nápad. Možná by pomohlo umístění stojanu s pytlíky na psí exkrementy a odpadový koš. Co Vy na to? Šlo by to?
Předem děkuji za odezvu.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 30.10.2009 10:54:03


Šoupalová/i napsal (29.10.2009 09:35:51):

Dobrý den, rovněž oceňuji výborný výsledek v soutěži a vůbec snahu nového vedení o rozhýbání místních \'stojatých vod\'. Za sebe i své sousedy chci ale požádat o jednu drobnou změnu - nedávno byly do ulice Fr. Macháčka umístěny nové kontejnery na tříděný odpad, ale jsou postaveny na velmi nevhodném místě.
1) stojí na chodníku - dá se kolem nich projít jen obtížně
2) po chodníku chodí hodně maminek s kočárky a malými dětmi, kvůli kontejnerům musí sjet z chodníku na silnici
3) kolem kontejnerů bývají střepy - riziko pro kolemjdoucí děti
4) kontejnery zhoršily výhled přijíždějících řidičů do křižovatky

Navrhuji tedy, aby byly kontejnery přesunuty o pár metrů vedle, a to na protější chodník (při příjezdu do obytné zóny napravo). Po tomto chodníku téměř nikdo nechodí a nikomu tam nebudou překážet. Věřím, že nebude velký problém kontejnery přemístit a předem děkuji za vyhovění této žádosti.


Dobrý den,
přesunutí kontejnerů opravdu nebude problém, záleží jen na Vás, kteří zde bydlíte, co Vám vyhovuje a Technické služby se Vám přizpůsobí,přeji hezký den
Ing. Miroslav Kruliš
Šoupalová

citovat

vloženo: 29.10.2009 09:35:51

Dobrý den, rovněž oceňuji výborný výsledek v soutěži a vůbec snahu nového vedení o rozhýbání místních "stojatých vod". Za sebe i své sousedy chci ale požádat o jednu drobnou změnu - nedávno byly do ulice Fr. Macháčka umístěny nové kontejnery na tříděný odpad, ale jsou postaveny na velmi nevhodném místě.
1) stojí na chodníku - dá se kolem nich projít jen obtížně
2) po chodníku chodí hodně maminek s kočárky a malými dětmi, kvůli kontejnerům musí sjet z chodníku na silnici
3) kolem kontejnerů bývají střepy - riziko pro kolemjdoucí děti
4) kontejnery zhoršily výhled přijíždějících řidičů do křižovatky

Navrhuji tedy, aby byly kontejnery přesunuty o pár metrů vedle, a to na protější chodník (při příjezdu do obytné zóny napravo). Po tomto chodníku téměř nikdo nechodí a nikomu tam nebudou překážet. Věřím, že nebude velký problém kontejnery přemístit a předem děkuji za vyhovění této žádosti.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 08.10.2009 14:50:10


Mgr. Pavlína Kassa/i napsal (16.07.2009 09:01:31):

Vážený pane řediteli,
velmi mě těší, že tak malé městečko uspělo v celorepublikové soutěži v třídění odpadu. Toto je jistě výzvou pro další úspěšné pokračování. Ráda bych nicméně uvítala lepší třídění plastu. Třídění pouze PET lahví považuji za nedostačující.
V soucasne dobe ziji v Japonsku. Zde je třídění odpadu stejně důležité jako popřání dobrého rána. Odpad se zde třídí velmi precizně. Kartony, plastové obaly a lahve atd. se myjí vodou, nechají vyschnout a poté se vloží do příslušných kontejnerů. Čistý odpad nepáchne a nehnije. Tím se jistě dosáhne dalšího rychlejšího a příjemnějšího zpracování konkrétního odpadu. Z pouhých plastových obalů pytlíků, víček atd. se zde vyrábí nejen nové plastové díly, hračky, ale i oděvy. Zaměstnanci japonských technických služeb nosí jako firemní oděv čepice a bundy z recyklovaného odpadu.
Dále bych podotkla, že jednou ročně každá domácnost dostane do poštovní schránky letáček, jak správně třídit odpad, co tam patří a co ne (s konkrétním vyzobrazením). Jak se říká 'opakování je matkou moudrosti' v tomto případě jistě podnítí více občanů k zahájení či správnému třídění odpadů.

Přeji mnoho úspěchů Vám i celému Vašemu týmu.
S pozdravem,
Mgr. Pavlína Kassa

Děkuji, jsem rád, že naši činnost sledujete už i v Japonsku. Na úroveň třídění v Japonsku se hned tak nedostaneme, ale budeme se o to maximálně snažit.I když je město Český Brod nejlepší v republice, máme stále ještě co zlepšovat a k tomu vedou i naše kroky. Děkujeme za podporu.
Mgr. Pavlína Kassa

citovat

vloženo: 16.07.2009 09:01:31

Vážený pane řediteli,
velmi mě těší, že tak malé městečko uspělo v celorepublikové soutěži v třídění odpadu. Toto je jistě výzvou pro další úspěšné pokračování. Ráda bych nicméně uvítala lepší třídění plastu. Třídění pouze PET lahví považuji za nedostačující.
V soucasne dobe ziji v Japonsku. Zde je třídění odpadu stejně důležité jako popřání dobrého rána. Odpad se zde třídí velmi precizně. Kartony, plastové obaly a lahve atd. se myjí vodou, nechají vyschnout a poté se vloží do příslušných kontejnerů. Čistý odpad nepáchne a nehnije. Tím se jistě dosáhne dalšího rychlejšího a příjemnějšího zpracování konkrétního odpadu. Z pouhých plastových obalů pytlíků, víček atd. se zde vyrábí nejen nové plastové díly, hračky, ale i oděvy. Zaměstnanci japonských technických služeb nosí jako firemní oděv čepice a bundy z recyklovaného odpadu.
Dále bych podotkla, že jednou ročně každá domácnost dostane do poštovní schránky letáček, jak správně třídit odpad, co tam patří a co ne (s konkrétním vyzobrazením). Jak se říká "opakování je matkou moudrosti" v tomto případě jistě podnítí více občanů k zahájení či správnému třídění odpadů.

Přeji mnoho úspěchů Vám i celému Vašemu týmu.
S pozdravem,
Mgr. Pavlína Kassa
strana: 1 | archív

Vložit příspěvek

Jméno:
URL:
Heslo (nepovinné):
Nevyplňovat:

Zpráva: