Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Fórum

fórum | přihlásit se | registrace

Fórum » Čistota města,údržba parkových ploch, VO
strana: 1 | archív
PřispívajícíZpráva
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 10.11.2018 18:15:13

Dobrý večer, problém je u firmy Eltodo, která instalovala nová svítidla v ulici Vítěýná a nepřepnula je na druhou fázi. Dnes by světla měla již svítit, každopádně v příštím týdnu by již mělo být vše v pořádku. Liblice jsem si dnes po rozsvícení lamp projížděl a vše je již také v pořádku a všechna světla svítila. Takže uvidíme. Přeji hezký večer
Anonymní

citovat

vloženo: 10.11.2018 10:33:53

Dobrý den,pane inženýre.V ul.Vítězná bylo nedávno vybudováno nové osvětlení LED.Vše je dokončeno,dvě staré lampy svítí,ale ty nové na nových stožárech ne.Nevíte,kde je problém?V ulici je totiž pěkná tma.
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 05.09.2018 19:34:52

Dobrý den, děkujeme, předám váš vzkaz pracovníkům. Jen doufáme, že už se tam ti, které tam nechceme, neobjeví. Zatím to tak vypadá.
J.Hauge

citovat

vloženo: 05.09.2018 18:39:42

Velké díky TS za důkladné prosvětlení a prořezání dřevin v parku.To je opravdu velký počin ke zkrášlení města a zvýšení bezpečnosti obyvatel.Díky!
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 02.09.2018 15:19:45

Dobrý den, děkuji za podporu, příští rok chceme tuto činnost zahájit hned po zimním období,tedy v dubnu. Také přeji hezký víkend a díky za to, že likvidujete plevel před svým domem. Více takových občanů.
Anonymní

citovat

vloženo: 01.09.2018 21:05:04

Děkuji za obsáhlou odpověď,snad tedy napřesrok to bude lepší,držím palce,ať máte dost vody i pracovníků.Hezký zbytek víkendu!
Ing. Miroslav Kruliš

citovat

vloženo: 01.09.2018 18:08:51

Dobrý den, Technické služby Český Brod zakoupilo stroj na likvidaci plevelů horkou vodou v měsíci květnu letošního roku.Než se dostal do provozu, musel být dokoupen odpovídající přívěs, na kterém tento stroj lze převážet, aby byl mobilní a jen stačilo vozík zapojit za multikáru a nemusel se pracně přendávat na jiná vozidla a více s ním manipulovat. Díky zpožděné dodávce přívěsu se stroj dostal do zkušebního provozu v červnu letošního roku. V žádném případě se nejedná o zbytečnou investici, jelikož moc šancí, jak likvidovat plevel není. Vždy je ale potřeba jakoukoli metodu použít několikrát za rok. Takže zahájení činnosti byl letošní červen a nyní máme měsíc září. Město má celkem 80 km chodníků a komunikací, taková je realita. Právě sucho na které upozorňujete, tuto činnost zastavilo v měsíci srpnu, kdy nesmíme používat užitkovou vodu ze hřbitova.TS pouze vodou a to užitkovou zalévají květinovou výzdobu na obou náměstích a pravidelně stromy, které v tomto období zvláště mladé, hynou. Proto město také pořídilo asi 60 vaků na vodu ke stromům. Píšete o ženách, které loni čistily chodníky. Jednalo se o pracovníky úřadu práce, kteří prostě nejsou. Je personální krize a to zasáhlo nejen společnost, ale i technické služby. Takže s těmito lidmi už nepočítejme.Proto jsme koupili tento stroj. Ale i na něj musíte mít obsluhu.Tato obsluha současně pracuje s tímto stromem, stará se o městskou zeleň a má i další úkoly v rámci činnosti TS dle zřizovací listiny. Není v silách města ani TS, zajistit odplevelování všech chodníků a komunikací ve městě, to nedokáže nikdo. To, že si likvidujete plevel na chodnících u vašeho domu je opravdu záslužné, měl by to dělat každý občan v tomto městě. Je to naprosto normální, i já si chodník před svým domem čistím sám.To nejsou výmluvy, bohužel realita. Na Český Brod svou rozlohou by dle mého názoru musely osádky dvou strojů likvidovat plevel po celý rok každodenně kromě zimního mrazivého období. Navíc stačí si vzít horkou vodu a polít chodník řádným způsobem a toto musíte udělat 3x za sezonu. Navíc vysoké rostliny je třeba před tím vytrhat, pak by spotřeba vody stoupla.(i když je užitková). Závěr: v letošním roce nás zbrzdil nákup stroje a vozíku a jeho termín, personální krize a suché a horké období (zákaz používání vody).
Anonymní

citovat

vloženo: 31.08.2018 17:18:05

Dobrý den,na jaře jste avizoval intenzivní boj se zaplevelenými chodníky.Ale jak to tak vypadá,proti loňsku se nic moc nezměnilo-vlastně ano-už nečistí chodníky ani ty ženy,které to dělali vloni.Město prý zakoupilo speciální stroj,ale ten není nikde vidět-alespoň ne mimo centrum.Funguje to nebo to byli jen vyhozené peníze nás daňových poplatníků?Je klika,že letošní sucho omezilo růst plevelů a travin v chodnících,jinak bych byla asi nucena chodit místy s mačetou.Mimochodem,svůj chodník si pravidelně čistím,ale jsem vyjímka široko daleko (Wolkerova ul.).Můžete nás prosím tedy informovat,jaká je skutečná sitiace v této problematice?Díky.Lenka Nováková ul.Wolkerova.
strana: 1 | archív

Vložit příspěvek

Jméno:
URL:
Heslo (nepovinné):
Nevyplňovat:

Zpráva: